tv3.lv

Tukumā māmiņa ar bērnu dzīvo prusaku apsēstā dzīvoklī; dienesti palīdzību nesniedz

Skarbos dzīves apstākļos Tukuma pašvaldības sociālajā mājā dzīvo jauna sieviete ar bērniņu. Viņa kopā ar meitu dzīvo prusaku ielenkumā, jo tie viņu dzīvoklī atrodas teju visur. Atbildīgie dienesti nepalīdz un skaidro, ka insektus nav iespējams iznīcināt visā mājā, jo piecos no izīrētajiem dzīvokļiem nav iespējams iekļūt.

Dace ir izmisuma pilna un dienas gaišo laiku pavada ārpus telpām, jo psiholoģiski vairs nespēj atrasties starp insektiem. Situācija nav mainījusies, un ēkas īpašnieks joprojām nespēj iekļūt konkrētajos dzīvokļos, lai veiktu dezinfekciju.

“Viņi brīžiem ir, brīžiem pazūd. Kad viņi ir, es indēju. Bet es arī nevaru katru dienu indēt, jo man bērns ir mājās. Es tikai varu vienreiz, divreiz nedēļā, kad viņa ir pie krustvecākiem vai brīvdienās pie omes. Es katru dienu pati arī nevaru dzīvot indē un bērns arī nē,” norāda Dace.

Lai saprastu, kuram no dienestiem būtu jāuzņemas atbildība par īpašuma stāvokli un kopējiem ēkas dzīvojamiem apstākļiem “Degpunktā” vērsās pie zvērināta advokāta.

“Šajā gadījumā atbildība gulstas uz ēkas īpašnieku. Konkrētajā gadījumā pašvaldībai būtu jārūpējas par īpašumu,” norāda advokāts.

Pēc Daces un arī Tukuma domes sniegtās informācijas pašvaldība ir veikusi dezinfekciju visā mājā, taču tas situāciju nav uzlabojis, jo dzīvokļos, kuros ir insektu perēkļi – īrnieki neielaiž. Pašvaldības pārstāvji saka, ka viņu spēkos nav mainīt šos apstākļus, jo piecos dzīvokļos, lai veiktu dezinfekciju neviens iekļūt nevarot. Iekšā nelaiž un viss! Ar varu mēs ielauzties nedrīkstam. Viņi ir mūsu īrnieki – tāds ir skaidrojums no atbildīgās personas, kura kārto jautājumus par cilvēku izmitināšanu sociālajā mājā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Visticamāk, dzīvokļu īres līgumos, kas ir noslēgti ar īrniekiem, puses ir vienojušās, ka īrniekiem ir jārūpējas par īpašumu, līdz ar to pienākums par tiem rūpēties gulstas gan uz īrniekiem, gan īpašnieku. Ja īrnieki nepilda noteikumus, tad pašvaldībai ir tiesības vērst sankcijas pret īrniekiem, tajā skaitā, vērsties tiesā par šo cilvēku izlikšanu no dzīves vietas,” norāda advokāts.

Kā norāda Jānis Berovskis, normālā gadījumā abas puses tomēr var vienoties sarunu ceļā par dzīvokļa dezinfekciju, bet, ja tas tiešām nav iespējams, tiesas ceļā var panākt īrnieka izlikšanu.

Veido kriminālās ziņas un apskatus par noziegumiem. Piemīt izmeklētājas talants, lai atšķetinātu pat visdrūmākās situācijas un atpoguļotu tās skatītājiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm