Tuvinieki “iesloga” slimnīcā sirmu vīru, bet dzīvnieku aizstāvji tikmēr viņa mājās likvidē suņu koloniju

Viņi nav agresīvi, un šķiet, ka tiek arī baroti, bet situācija, ka blīvi apdzīvotā rajonā vairojas suņu kolonija, arī nav īsti normāla. Balansējot uz tiesiskuma robežas, ceturtdien Rīgā, Biķernieku ielā, tika sākta suņu “perēkļa” likvidācija.

2017. gada 28. decembrī 21:28

Biķernieku iela 40 – privātmāja, kurā jau vismaz divas reizes saimnieka neuzmanības dēļ notikuši ugunsgrēki. Pats īpašnieks ir cienījama vecuma vīrietis, kuru apkārtējie sauc par “Vācēju”. Kungam ir dīvains hobijs – lasīt visu, kas mētājas nepiesiets, un “vilkt” mājās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Paralēli tam, ka ēkā ir “bardaks”, tai piegulošajā teritorijā un arī pašās telpās mīt dzīvnieki – liela suņu kolonija. Par zvēriem vairākkārt vietējie ziņojuši Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) un Pašvaldības policijai. Tie atteikušies ar dzīvniekiem “krāmēties”, saka patversmes “Ulubele” pārstāve Ilze Džonsone. Tāpēc nolemts rīkoties.

Vaicājam, kur tad mājas saimnieks un kā viņš pats attiecas pret šādu negaidītu un neviena nesankcionētu vizīti. Ilze Džonsone norāda, ka darbības saskaņotas ar vīrieša radiniekiem. Vīrietis atrodas slimnīcā – radinieki tur viņu nogādājuši apzināti, jo sirmais kungs savā prātā uzskatījis, ka spēs parūpēties par dzīvniekiem un vēl turpināt dzīvot šajā vietā.

Dzīvnieku draugi ir apņēmības pilni risināt šo situāciju tālāk – vīrietim vai arī viņa radiniekiem būs jāapmaksā valstij šo dzīvnieku izņemšana un uzturēšana.

Kas attiecas uz PVD, tad iestādes pārstāvji, šodien komentējot notiekošo Biķernieku ielā, saka, ka nevar iesaistīties tieši tāpēc, ka suņu īpašnieks nav sasniedzams. Visas darbības jāsaskaņo ar saimnieku vai jādara vismaz viņa klātbūtnē, viss pārējais ir patvaļa. Tāpēc informācija par situāciju nodota Rīgas pašvaldības policijai.

Kārtībsargi ceturtdien bija notikuma vietā, bet viss, ko viņi darīja, uzraudzīja kārtību, nekādu juridisku atbildību par suņu konfiscēšanu neuzņemoties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šajā gadījumā arī pašvaldības policija ir sazinājusies ar konkrētā īpašnieka dēlu, un būtībā tās visas darbības tiek veiktas, lai novērstu to, ka suņi atrodas bezpalīdzīgā stāvoklī, būtībā, lai tiktu novērsts kaitējums, kas viņiem šobrīd rodas,” skaidro Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Lai vai kā, bet Biķernieku ielas nama pagalmā uzlikti būri, un kas tālāk notiks, tā jau ir patversmes darbinieku atbildība.

Pašvaldība kopā ar patversmi dzīvniekus konfiscējusi, un, visticamāk, arī visas izmaksas par šīm darbībām segs Rīgas domes atbildīgās struktūrvienības, norāda policijā. Šobrīd esot aplami domāt, ka īpašniekam būs jāsedz visi izdevumi, ja viņam pat nav dota iespēja pašam pieņemt tādu vai citādu lēmumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm