Ugunsdzēsēji glābj kaiju, kas iesprūdusi uz Ķengaraga ēkas jumta

2022. gada 24. oktobrī 21:36

Ķengaraga iedzīvotāji svētdienas pēcpusdienā izšķīrās par zvanu ugunsdzēsējiem. Uz daudzdzīvokļu ēkas jumta bija iesprūdusi kaija, kas ķērca un spirinājās, liecinot par ievainojumiem. Ugunsdzēsējiem izdevās putnu atsvabināt, bet notikušā liecinieki tā arī neuzzināja, kas ar dzīvnieku notiks turpmāk.

Svētdien Ķengaraga iedzīvotāji vairākas stundas jutās neomulīgi. 258. nama iedzīvotāji bija spiesti klausīties iesprūdušas kaijas ķērcienos. Dzīvnieka mokas sabojāja dienu daudziem.

Ņemot vērā, ka iedzīvotājiem nav brīvas piekļuves jumtam, kā arī izvilkt putnu pašu spēkiem būtu bīstami, cilvēki izšķīrās par zvanu ugunsdzēsējiem. Pirmā brigāde ieradās ātri, taču ēkas jumtam bija grūti piekļūt.

Visbeidzot – ugunsdzēsēji tika klāt izmisušajam putnam un atsvabināja tā kājas. Sekoja mēģinājums kaiju atstāt savā nodabā, noliekot zālienā pie Daugavas krasta, taču ātri vien kļuva skaidrs, ka dzīvnieks ir pārāk novārdzis, lai atgrieztos dabā. Ugunsdzēsēji sazinājās ar Savvaļas putnu palīdzības biedrību.

“Nākamais solis ir šāds – putni nonāk vai “Ulubelē”, vai pie mums. No “Ulubeles” tāpat visi putni dodas uz “Drauga spārnu”. Mēs strādājam no ziedojumiem, bet jebkurā gadījumā jebkuru putnu uzņemam un sniedzam palīdzību, cik vien tas ir iespējams,” saka biedrības “Drauga spārns” pārstāve.

Ik nedēļu biedrība saņem neskaitāmus zvanus par dzīvniekiem, kas nonākuši līdzīgā situācijā. “Draugu spārna” teritorijā šobrīd atrodas vairāki tūkstoši savvaļas putnu: “Tur ir lieli voljeri, kur kaijas, kas nekad nevarēs atgriezties savvaļā, tā arī turpina dzīvot pie mums.”

Vairāki kaimiņi, kas kļuva par lieciniekiem glābšanas operācijai Maskavas ielā, juta spēcīgu emocionālu pārdzīvojumu par notiekošo un pirms gulētiešanas dzēra nomierinošas tējas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt citi uz notikušo skatās vairāk ironiski, proti – esot rūpīgāk jāizvērtē, kad nepieciešams tērēt dārgus operatīvo dienestu resursus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm