“Ugunsgrēks, kas bija sagaidāms,” par liesmām kādā mājā spriež iedzīvotāji

2022. gada 25. novembrī 22:20

“Ugunsgrēks, kas bija sagaidāms,” tā kādas daudzstāvu mājas Rīgā, Bruņinieku ielā, iedzīvotāji raksturo vakar piedzīvoto. Kaimiņš – iedzērājs – trokšņoja dzīvoklī, līdz izcēlās uguns nelaime, vēsta “Degpunktā”.

Bruņinieku ielas 93. A nama iedzīvotājus jau ilgstoši terorizē kāds kaimiņš, kuram skaļa mūzikas klausīšanās un ballītes ar masveida iedzeršanām ir kā ikdienas nodarbe. Tā tas bija līdz vakardienas vakaram, kad jaunā vīrieša dzīvoklī izcēlās uguns nelaime 10 kvadrātmetru platībā.

Leonīds
Bruņinieku ielas 93. A nama iedzīvotājs

“Sešos vakarā bija kaut kāds troksnis. Bet, nu, tur dzīvo kaut kādi neadekvāti cilvēki, jauns puisis. Sajutu dūmus. Aizgāju klauvēt viņiem pie durvīm, bet neviens neatvēra. Pēc tam jau atbrauca ugunsdzēsēji, kurus izsauca trešā un ceturtā stāva kaimiņi. Pēc tam jau, kad ugunsdzēsēji izsita logu, viņš pats atvēra durvis. Izsauca ātro palīdzību un pielēja visu pirmo stāvu.”

“Es teicu vīram: “Ej paskatīties, kas notiek pie dzērājiem.” Vīrs uzskrēja augšā. Gaismas nebija. Sitām ar dūrēm pie durvīm, tās viņi nevēra vaļā, bet dūmi, kaimiņi saka, bija izplatījušies jau līdz piektajam stāvam. Kaimiņi izsauca ugunsdzēsējus, tad glābēji izsita logu un konstatēja ugunsnelaimi,” stāsta Bruņinieku ielas 93. A nama iedzīvotāja.

Kā stāsta vietējie iedzīvotāji, problēma ar skaļo kaimiņu nav bijusi līdz brīdim, kad viņš ir dzīvojis viens. Tagad, kad pie viņa dzīvo vairāki vīrieši, viss ir pasliktinājies.

“Kamēr viņš viens dzīvoja, tikmēr bija klusāks. Tagad tur visu laiku dzīvo pa diviem… Tā arī arī sākušās dzeršanas,” spriež  kaimiņiene.

Savukārt šī ir pirmā reize, kad trokšņošanu papildinājusi uguns nelaime. Papildus tam dzīvoklis, kurš atrodas zemāk, dzēšanas darbu rezultātā ir pamatīgi nopludināts, kaut arī ugunsdzēsēji visas degošās mantas centās izmest ārā pa logu, lai pēc iespējas mazāk telpās nāktos izmantot ūdeni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Krišjānis Mincenbergs
VUGD Rīgas 3. daļas komandieris

“Tā mēs arī strādājam. Jo ugunsgrēks jau tā nodara lielus kaitējumus un bojājumus. Līdz ar to, ja mēs papildus izmantotu lielus daudzumus ar ūdeni, tad tas aizvien vairāk pasliktinātu šīs mājas stāvokli. Protams, ka ugunsdzēsēji izvēlas, un, ja ir iespēja, ūdeni lieto maz. Līdz ar to, jā, labāk izvēlas apdzēst tos degošos priekšmetus un varbūt vēl gruzdošus priekšmetus izmetot ārā pa logu.”

Kā stāsta dzīvokļa īpašniece, nav gulēts visu nakti, jo ir slaucītas grīdas, lai savāktu ūdeni. Savukārt citi dzīvokļi nav cietuši vispār, taču svarīgi piebilst, ka lielākajā daļā mitekļu, neviens nedzīvo. Tie stāv tukši.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm