tv3.lv

Uz desmit stāvu jaunbūves jumta Jelgavā iesprūst bērni

Par spīti ilgiem pašvaldības pūliņiem norobežot ieeju bīstamā objektā Jelgavā, RAF apkaimē divi bērni tāpat atrada veidu, kā nokļūt uz desmit stāvu ēkas jumta. Šoreiz palīgā atsteidzās ugunsdzēsēji, bet vietējie baidās, ka kādu dienu atkārtosies vēsture un kāds jaunietis atkal ies bojā, krītot no augšējiem stāviem, vēsta “Degpunktā”.

Jelgavā, Pumpuru ielā, slejas augstceltne, kas izskatās pamesta vairāk nekā divdesmit gadu. Spocīgo klusumu tukšajos logos dažreiz iztraucē jaunieši, kas ložņā pa nedrošo vietu un regulāri iekļūst nepatikšanās. Tā notika arī pirms pāris dienām, kad no ēkas nespēja tikt ārā bērni un viņiem pakaļ devās ugunsdzēsēju brigāde.

Sandra Vējiņa
VUGD pārstāve

“Atrasti divi cilvēki, kuri tika izglābti un nodoti policijas pārstāvjiem.”

Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka katru reizi, kad pie mājas atkal piestāj kāda operatīvo dienestu brigāde, viņi gatavojas dzirdēt sliktas ziņas.

“Nav pirmā reize, vairāki lidojuši lejā un ar letālām sekām,” stāsta vietējais iedzīvotājs.

Pirms desmit gadiem “Degpunktā” stāstīja par traģiskajiem notikumiem, kas saistīti ar bēdīgi slaveno ēku. Toreiz kāds jaunietis atņēma sev dzīvību, izlecot pa jaunbūves devītā stāva logu, bet vēl pirms tam kāds puisis izdarīja pašnāvību, krītot no piektā stāva.

“Jūs zināt, kā šo māju šeit iesaukuši? Vieni sauc par mirušo māju, citi par miroņgalvu,” 2011. gadā stāstīja vietējais iedzīvotājs.

Jelgavas pašvaldības būvvalde arī tad centās panākt, lai ēkas īpašnieks būvi padarītu drošāku, bet velti.

Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Būvinspekcijas vadītāja Natālija Ļubina atzīst, ka daudzkārt saukts pie administratīvās atbildības saistībā ar nedrošo konstrukciju un nesakopto teritoriju, bet allaž paskaidro, ka neko šajā kontekstā nedarīs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cīņa ar vējdzirnavām jeb ēkas norobežošanas darbiem turpinās. Situācija pēc dekādes ir nedaudz mainījusies, proti, tagad mājas ieejas norobežo nevis žogi, bet betona mūri. Tiesa, bērni tāpat atrada ieeju “mirušo mājā”.

Būvinspektori tagad apseko ēku un veido jaunu plānu, kā aizmūrēt radušos caurumu, bet pagaidām tas arī viss. Kaut arī jaunais īpašnieks ar pašvaldību sadarbojas un izpilda tās prasības, ēkas renovācijas vai nojaukšanas darbi netiek pat apsvērti.

Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Būvinspekcijas vadītāja, ka ēkas īpašnieks gaida investorus, jo ieguldījumi solās būt lieli, jo vienam pašam to paveikt nav iespējams. Ēka stāv iekonservēta, bet, kad to atjaunos, esot grūti pateikt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm