tv3.lv

Valsts policija četros veikalos Kurzemē konstatē enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu un Saldus iecirkņa amatpersonas aizvadītajā nedēļā apsekoja vairākas tirdzniecības vietas ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot enerģijas dzērienus nepilngadīgajām personām, un četros veikalos konstatēja pārkāpumu – enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem, informēja policijā.

2021. gada 18. maijā 18:50

Otrdien, 11. maijā, Valsts policijas Saldus iecirkņa amatpersonas apsekoja deviņas tirdzniecības vietas Brocēnu novadā. Pārkāpumi tika konstatēti divās tirdzniecības vietās. Lai arī pārdevējas lūdza nepilngadīgajam uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, kurā redzams, ka personai nav vēl 18 gadu, tomēr pārdeva enerģijas dzērienu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt Talsu iecirkņa amatpersonas 14. maijā apsekoja 14 tirdzniecības vietas Talsu iecirkņa apkalpojamā teritorijā un pārkāpumus konstatēja arī divās vietās, kur pārdevējas pārdeva nepilngadīgai personas enerģijas dzērienus. Visos četros gadījumos, kur tika konstatēti pārkāpumi, ir uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi.

Valsts policija atgādina, ka saskaņā ar Enerģijas dzērienu aprites likumu, enerģijas dzērienus aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, un šīs personas nedrīkst tos iegādāties. Lai pārliecinātos par pircēja vecumu, mazumtirgotāja pienākums ir pieprasīt, lai pircējs uzrāda personu apliecinošu dokumentu. Pēc mazumtirgotāja vai uzraudzības un kontroles iestādes pārstāvja pieprasījuma pircējam pienākums ir apliecināt savu personu un vecumu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Par enerģijas dzērienu pārdošanu personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, piemēro naudas sodu juridiskās personas darbiniekam – pārdevējam – no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajai personai – no 350 līdz 700 eiro. Valsts policija aicina pārdevējus būt godprātīgiem un arī šaubu gadījumā pārbaudīt, vai persona ir pilngadīga.

Šādi kontrolpirkumi tiek veikti regulāri un tiks veikti arī turpmāk.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm