tv3.lv

Valsts svētkos Kuldīgā plosījušās liesmas teju 100 kvadrātmetru platībā

Četras ugunsdzēsēju brigādes steidzās uz adresi Kuldīgā, kur teju 100 kvadrātmetru platībā plosījās liesmas – dega malkas šķūnīši, dzēšana kļuva sarežģīta, vēsta “Degpunktā”.

Spēcīgas liesmas 4. maijā ap pusdienlaiku izplatījās kādas privātmājas teritorijā, Kuldīgā. Ugunsdzēsēju depo atradās pavisam netālu notikuma vietai, un vada komandieris stāsta, ka vienpadsmit operatīvā dienesta darbinieki ieradās adresē nepilnas desmit minūtes pēc zvana saņemšanas. Novērtējot situāciju, vīri pieņēma lēmumu koncentrēties uz tuvējo ēku pasargāšanu no posta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kuldīgas daļas komandieris Edgars Bružāns

“Izbraucām uz notika vietu Rūpniecības ielā, ierodoties notikuma vietā konstatējām garāžas degšanu ar atklātu liesmu un blakus esošos šķūnīšus. Tika paaugstināts ugunsgrēka numurs tamdēļ, ka uguns draudēja izplatīties uz netālu esošo dzīvojamo māju un uguns izplatība bija strauja. Ierodoties pirmajam dežūrmaiņas komandierim, tika pieņemts pareizs lēmums, padodot pirmo stobru no pareizās puses, nosargājot pirmo māju un tālāk jau attiecīgi dzēšot attiecīgo vietu. Bija pietiekami daudz resursu, lai nosargātu šo māju.”

Šķūņos atradās malka, kas apgrūtināja ugunsdzēsēju darbu. Sausais koks bija pateicīgs materiāls, lai liesmas pieņemtos spēkā. Lai liesmu perēkļus likvidētu, nācās pārkraut katru pagali pa vienai un saliet to ar ūdeni, tāpēc ugunsdzēsēju darbs ieilga.

“Apgrūtinājumi [ugunsgrēka] dzēšanas laikā bija malkas pārkraušana un blīvi sabūvētās ēkas, jo ugunsgrēks varēja izplatīties strauji uz blakus esošajām mājām vai blakus esošajām konstrukcijām,” skaidroja VUGD Kuldīgas daļas komandieris.

Neviens no apkārtējiem iedzīvotājiem nebija apdraudēts un cietušo ugunsgrēkā par laimi nav. Par postažas cēloņiem pagaidām pāragri spriest. Teritorijas saimnieks plašus komentārus nevēlējās sniegt, taču pieminēja, ka uzticas policijas darbam, kas uzņēmusies skaidrot liesmu izcelšanās iemeslus.

“Vēl nekas nav īsti skaidrs, vēl policija mums nav atbildi sniegusi,” sacīja teritorijas saimnieks.

Rūpniecības iela autovadītājiem atkal bija pieejama nedaudz pirms diviem dienā, kad notikuma vietu pameta pēdējā ugunsdzēsēju brigāde.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm