Vecāķu un Daugavgrīvas pludmalē izskalota spilgti zila viela

Otrdien, 10. jūlijā, raidījuma “Degpunktā” komanda saņēma vairākus satrauktu iedzīvotāju zvanus ar ziņām par Vecāķu pludmalē izskalotu spilgti zilas krāsas vielu, kas izskatās pēc ražošanas ķīmijas.

Tajā pašā laikā glābēji nekādu liegumu peldēties nebija noteikuši, un cilvēki turpināja baudīt ūdens priekus.

Vecāķu pludmalē atpūtnieki negribīgi gāja ūdenī, nevis tāpēc, ka tas būtu auksts, bet gan tādēļ, ka jūras krastā izskalota spilgti zila viela un nevienam nav skaidrs, kas īsti tas ir. Lielais vairums atpūtnieku gan mierina – priedes sākušas ziedēt. Pārāk agri, bet tomēr tas esot loģisks izskaidrojums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Nu, jūra zied. Tagad ātrāk šajā gadā. Es domāju, ka te problēmu nav,” stāsta Aivars.

Savukārt Olga min: “Ja jau peldēt atļauts, tad jau atļauts.”

Valsts veselības inspekcijā šobrīd saka, ka informācija un fotogrāfijas par zilo vielu saņemtas gan no Vecāķiem, gan Daugavgrīvas pludmales, taču pastāv aizdomas, ka tās ir zilaļģes. Kaut gan savādi, ka tās savairojušās relatīvi vēsā ūdenī. Parasti tas notiek, kad ūdens temperatūra ir stipri augstāka par +16 grādiem.

Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības uzraudzības nodaļas vadītājs Normunds Kadiķis stāsta: “Te uzreiz jāsaka, ka ne jau tās zilaļges pašas kaut kādā veidā apdraud cilvēka veselību, bet sadalīšanās laikā, tad, kad tās atmirst, tās var izdalīt toksīnus. Šie toksīni peldētājiem var veicināt dažādas ādas alerģiskas reakcijas. Jo cilvēks jutīgāks, jo vairāk viņš šo efektu varētu pats “izbaudīt”. Bet nu daļa cilvēku, protams, kuri nav ļoti alerģiski, arī nekādas sekas neizjutīs, bet te jautājums ir par šiem iespējami jutīgajiem cilvēkiem, kuri ir alerģiski.”

Trešdien, visticamāk, pludmalēs tiks noņemti paraugi, bet, kamēr nav analīzes, Vides dienestā aicina vecākus nelaist savus bērnus ūdenī, jo, pat ja bērnam nav alerģijas, mazulim ir jutīgāka āda. Ja peldaties, tad uzreiz dziļākā ūdenī – vietās, kur zilaļģu nav.

Video: Vecāķu un Daugavgrīvas pludmalēs izskalota spilgti zila viela

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm