tv3.lv

Vecmīlgrāvī vīrietis draud nolēkt no pamestas viesnīcas jumta; glābējiem izdodas viņu atrunāt

Vīrietis stāv uz pamestas ēkas jumta un kliedz, ka izdarīs pašnāvību – uz šādu skatu pirmdien, 5. martā, bija spiesti noraudzīties Atlantijas ielas māju iedzīvotāji Vecmīlgrāvī, kuri izsaukuši palīdzības dienestus, lai nekontrolējamo vīrieti atrunātu no neatgriezeniskā soļa.

Vietēji saka, – nekādas prasības vīrietis nav izvirzījis un pēc pārrunām labprātīgi arī padevies policijai un mediķiem, pats nokāpjot no jumta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Štrunts par pašnāvnieku,” ciniski saka vecmīlgrāvieši, – lielāks uztraukums esot par jauniešiem un bērniem, kuri var nejauši piedzīvot kritienu no augstuma, ložņājot pa veco graustu. Pieeja telpām parādījusies relatīvi nesen.

Sākotnēji ēkā pieaugušajiem esot bijusi īpaša interese uzturēties – krāsainais metāls. Tagad tā ir tikai “tusiņu” vieta.

Vladimirs
dzīvo netālu no grausta

Šī ir bijusī viesnīca “Atlantika”. Tagad no tās nekas nav palicis pāri. Lauž, protams, metālu centušies savākt, vēl šo to. Pārsvarā tie ir bezpajumtnieki – bez noteiktas dzīvesvietas.

Ēka Atlantijas ielā 4 līdz 2014. gadam piederēja firmai “Atlantijas nami”. 2015. gadā uzņēmums likvidēts, un īpašums nonācis uzņēmuma “Finstor LP” īpašumā, kas reģistrēts Lielbritānijā. Viņi tad arī ir atbildīgie par grausta savešanu kārtībā, informē Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

Ņemot vērā, ka ēkai bija izsisti vairāki logi, Rīgas domes Īpašuma departaments pagājušajā gadā vairākkārt lūdza īpašnieku to novērst. No īpašnieka puses saņemta formāla atbilde, ka ir plānots ēku atjaunot un šobrīd norit projekta izstrāde, kam ir nepieciešams viens gads.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sakarā ar to, ka no īpašnieku puses netika veiktas darbības, lai ēkas tehniskais stāvoklis uzlabotos, ir plānots šomēnes jautājumu izskatīt Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisijas sēdē un lemt par ēkas klasifikāciju vidi degradējošu būvju sarakstā un paaugstinātas nekustamā īpašuma nodokļa likmes piemērošanu īpašniekam.

Tātad pagaidām īpašnieks par ilgstošo vienaldzību soda veidā saņems tikai paaugstinātus nekustamā īpašuma nodokļus, tomēr nākotnē dome var uzdot graustu nojaukt. Ja arī tad firma nerīkosies, dome ēku nojauks par saviem līdzekļiem un izmaksas piedzīs no uzņēmuma.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm