Vecmīlgrāvja iedzīvotājus terorizē jauniešu banda; vietējie pa ielām staigā piesardzīgi

Pēdējo mēnešu laikā Vecmīlgrāvja Dombrovska ielas iedzīvotāji pa ielām pastaigājas piesardzīgi. Aktivizējusies jauniešu grupiņa, kas rūpīgi nolūko nākamo upuri, kuru apmētāt ar ledainām sniega pikām. Ņemot vērā, ka jaunieši teju vienmēr paspēj aizbēgt, pirms ierodas policija, apmētātie iedzīvotāji vairs nezina, kā ar sērgu cīnīties.

Vecmīlgrāvja iedzīvotājus terorizē jauniešu banda. Tā sociālās tīklošanās vietnē “Facebook” raksta kāds vīrietis, kas izklausījās izmisis par bērnu huligānisko uzvedību.

“Apmēram 12-14 gadus veci jaunieši septiņu cilvēku grupā atļāvās ņirgāties un apmētāt cilvēkus ar ledainām sniega pikām. Uz sievas aizrādījumiem nereaģēja un atļāvās viņu un vēl citu sievieti apmētāt ar pikām. Tika izsaukta policija, bet bērni pasmējās un aizbēga. Kā jūs domājat, ja es noķertu vienu no viņiem un aprunātos, kas būtu vainīgs? Droši vien, ka es, jo aizstāvējos. Kā cīnīties ar tādu jaunatni?” vaicā veikala “Narvesen” pārdevēja.

Izrādās, veikala apmeklētāji nav vienīgie, kuriem jaunieši trāpījuši ar sniega pikām. Arī “Narvessen” pārdevēja apgalvo, ka regulāri sauc policiju, jo bērni apsēduši viņas veikala skatlogu.

Tuvējo māju iedzīvotāji pikas dzird sitamies pret dzīvokļu logiem. Viena no sievietēm, kas piedzīvoja jauniešu grupiņas “uzlidojumu”, paspēja kaitnieciskās darbībās iemūžināt video.

“Domāju, ka viņiem tā ir spēle. Kad viņi met tās pikas, viņi laižas lapās un gaida manu reakciju. Protams, izsaucu policiju, bet viņi jau aizmuka,” teic cietusī.

Veikala “Maxima” apsargs par jauniešu izklaidēm izsakās skarbi: “Jauniešiem trūkst smadzeņu, tāds ir mans viedoklis. Nedomā, ko dara, vienkārši met, nedomā, kas būs tālāk.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas pārstāvis Artjoms Kalacs apgalvo, ka iedzīvotāji rīkojas likumiski pareizi, saucot policiju. Aculiecinieki paši jauniešiem piedurt pirkstu nedrīkst, citādi izpelnīsies administratīvo pārkāpumu un prāvu naudas summu.

Ja bērni vecumā no 11-14 gadiem piekopj darbības, kuras likums definē par sīko huligānismu, tiek uzsākta izmeklēšana un piemērots atbilstošs sods. Tas visbiežāk nozīmē piespiedu korekcijas darbus, piemēram, apmeklēt psihologu vai fizisku darbu, piemēram – grābt lapas publiskās vietās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm