tv3.lv

Vērmanes dārzā jauniešu kompānija publiski dedzina Ukrainas karogu

Vērmanes dārzā jauniešu kompānija vērsa dusmas pret Ukrainas karogu, publiskā vietā cenšoties to nodedzināt, ko filmēja un vēlāk publicēja sociālajos tīklos. Ierakstus patlaban pēta Valsts policijā, jo pārkāpējus izdevās aizturēt, vēsta “Degpunktā”.

Necieņas izradīšanu apkārtējie pamanīja Vērmanes dārzā, netālu no soliņiem parka teritorijā. Jauniešu kompānija, rokās turot šķiltavas un mobilos telefonus, dedzināja Ukrainas karogu. Policistiem ziņots tad, kad ārdīšanās jau tuvojās beigām un karogs teju nodedzis un vainīgie taisījušies doties prom.

Jauniešu apraksts, protams, bija un, saņemot norādes, patruļdienests devās pārkāpējiem pa pēdām. Tālu zēni nebija tikuši un aprakstam līdzīgus siluetus likumsargi pamanīja, jau izbraucot ārā no parka teritorijas.

Netālu, Raiņa bulvarī, notika aizturēšana.

Uz jautājumiem, ko jaunieši darīja un vai karogs dedzināts tīšuprāt, sākotnēji aizturētie atbildildēja izvairīgi, bet brīdi vēlāk tomēr atdzinušies izdarītajā, pat centušies skaidrot savādās uzvedības iemeslus.

  • Policija: Ko jūs tur sastrādājāt?
  • Jaunietis: Tikai es, es dedzināju.
  • Otrs jaunietis: Mēs kopā, kopā, tikai mēs divatā.
  • Policija: Sēdieties mašīnā tagad.

Jaunieši turpināja apgalvot, ka Ukrainas karogu dedzināja divatā un taujāja policistiem, kāpēc klusējuši genocīda laikā pirms astoņiem gadiem? Policija vērsa uzmanību, ka, dzīvojat Latvijā, jauniešiem ir jāzina latviešu valoda, uz ko viens no pārkāpējiem atbildēja, ka pēc tautības ir gan krievs, gan latvietis, gan ukrainis, gan baltkrievs un zina valodu, bet principiāli nerunās latviski.

“Esmu pēc tautības vēl ukrainis un baltkrievs, kas tālāk? Esmu mācījies ukraiņu un baltkrievu valodu. Tas nav valsts karogs, tas ir ukraiņu, fašistu karogs, lupata. Tā ir parasta lupata,” viņš pauda.

Tāpat likumsargiem norādīts, ka, izņemot Latviju, latviešu valoda nevienam nav vajadzīga. Jaunietis taujāja, kā policija rīkotos, ja viņi dedzinātu Krievijas karogu, tālāk izvilkta kamera.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iespējams, viens no aizturētajiem izvilka mobilo telefonu un sāka filmēt, lai iemužinātu un pēcāk publicētu video turpinājumu sociālajos tiklos. Šīs nebūt nav vienīgais provocējošais video, kas atrodams vienā no jauniešu soctīklu profiliem. Lūk, kas vēl bija filmēts tajā pat dienā pirms aizturēšanas un pēc.


Rīgas pašvaldības policija nogādāja jauniešus Valsts policijas iecirknī, kur uzsākts kriminālprocess. Viens no jauniešiem bija nepilngadīgs.

Sazinoties ar Valsts policiju, “Degpunktā” uzzināja, ka kriminālprocess saistībā ar šo gadījumu pašlaik notiek aktīvā izmeklēsanas fāzē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm