tv3.lv

VID jūras konteinerā uziet vairāk nekā 13 miljonus kontrabandas cigarešu no Indijas

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, veicot muitas kontroli no Indijas sūtītam jūras konteineram, konstatējušas 13,529 miljonus kontrabandas cigarešu, apstiprina VID.

2019. gada 25. oktobrī 13:13

21. oktobrī Rīgas Brīvostas muitas kontroles punktā veikta no Indijas ievesta jūras konteinera muitas kontrole, kuras laikā VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde sadarbībā ar Muitas pārvaldes amatpersonām atklāja 13,529 miljonus cigarešu jeb 67 645 blokus ar cigaretēm “Richman” bez akcīzes markām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Veicot kravas pavaddokumentu pārbaudi noskaidrots, – kā konteinera nosūtītājs ir norādīts uzņēmums Indijā, bet kā saņēmējs – kāds uzņēmums Krievijā. Kā deklarētā krava bija norādītas tekstilpreces. Pēc VID vēstītā, ir pamats uzskatīt, ka visas kontrabandas cigaretes bija paredzētas realizēšanai Latvijas teritorijā.

Sākotnējie aprēķini liecina, ja krava netiktu apturēta, iespējamais nodarītais kaitējums valstij būtu aptuveni 2,5 miljoni eiro.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2019. gada 22. oktobrī sāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 190. panta trešās daļas par kontrabandu lielā apmērā.

Par šajā pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu, ja to izdarījusi organizēta grupa, vai par kontrabandu, ja tā izdarīta lielā apmērā soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz 11 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm