tv3.lv

Video: ūdens Latvijā pārrauj ceļus un appludina īpašumus

Lai arī šonedēļ izskatās, ka ziema vēl negrasās atkāpties, pirmie pavasara vēstneši dabā jau ir novērojami. Atkusnis un ūdens līmeņa paaugstināšanās upēs jau daudzviet Latvijā sagādā neērtības cilvēkiem, kuri dzīvo ūdens tilpņu tuvumā, kā arī autobraucējiem.

Kad vēl svaigā atmiņā palikuši rudens plūdi, kas sagādāja ne mazums galvassāpes zemniekiem un ceļu uzturētājiem, klāt jau ir nākamie tā saucamie ūdens nedarbi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdz ar siltā laika iestāšanos daudzviet novērojams straujš ūdens līmeņa kāpums upēs. Bārtā pie Dūkupjiem ūdens līmenis pēdējo dienu laikā cēlies par 2,4 metriem, bet Bērzē – pie Līvbērzes, Jelgavas novadā – ūdens līmenis kāpis pat par 2,5m. Tukumā, mazdārziņu rajonā, kurā izbūvētas privātmājas un gar namiem tek Slocenes upe, šogad novērojama vēl nebijusi aina.

Vietējie iedzīvotāji, kuri jau vairākus gadus piedzīvojuši Slocenes ūdens līmeņa paaugstināšanos, atzīst, ka šogad situācija ir nebijusi, taču – ne kritiska. Pašlaik iedzīvotājiem palīdzība no pašvaldības neesot vajadzīga. Drīzāk vajadzētu padomāt par to, kas pie applūšanas vainīgs.

Problēmas pavasarī rodas ne tikai tiem, kas dzīvo ūdens tilpņu tuvumā. Arī autobraucējiem, plānojot savu ikdienas maršrutu, jāņem vērā izmaiņas, kas saistītas ar laikapstākļiem.

Plūdi Tērvetes dabas parkā

Svētes upe pie Ūziņiem

Plūdi Tukumā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm