Vilciena sadursmi ar vīrieti Jaunogrē nebija iespējams novērst, atzīst “Pasažieru vilciens”

Šodien gandrīz stundu kavējās vilciens, kas veda pasažierus no Rīgas uz Zilupi. Rīta pusē pāris kilometrus no Jaunogres dzelzceļa stacijas uz sliedēm izskrēja vīrietis. Vilciena mašīnists ziņo, ka gājējs apzināti gaidīja brīdi, kad tuvojās transportlīdzeklis, vēsta “Degpunktā”.

Pusvienpadsmitos no rīta Jaunogres dzelzceļa stacijā pulcējās policisti. Vietējie ievēroja bākugunis un rosību, taču sākotnēji nesaprata, kas atgadījies. Redzējuši likumsargus.

Pēc pāris minūtēm ieradās arī mediķu brigāde, un apkaimes iedzīvotāji sāka savā starpā sarunāties. Izrādās, krietnu gabalu no Jaunogres dzelzceļa stacijas gājēju pārejas uz sliedēm guļot miris vīrietis. Vietējie pieļāva iespēju, ka gājējs neuzmanīgi šķērsoja sliedes vietā, kur tas nav atļauts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

automazgātavas darbinieks

“Ja neklausās mūziku “ausīs” un paskatās uz abām pusēm, iekams šķērso dzelzceļu, nekam sliktam nevajadzētu notikt. Nezinu, kā tur cilvēki pārvietojas, es parasti neskatos. Tas taču ir pašsaprotami.”

Taču situācija izrādījās cita. “Pasažieru vilciena” pārstāve stāsta, ko vilciena mašīnists apgalvoja ziņojumā uzreiz pēc letālā negadījuma. Transportlīdzekļa vadītājam nebija iespēja sadursmi novērst.

AS “Pasažieru vilciens” pārstāve Sigita Zviedre stāsta, ka vilciens, kas bija ceļā no Rīgas uz Zilupi, pie Jaunogres uzbrauca virsū cilvēkam, kas stāvēja aiz kontakttīkla staba un pēkšņi iznāca uz sliedēm. Vilciena ātrums šajā posmā bija ap 90 kilometriem stundā, un vilciens brauca būtībā taisnā posmā pa sliedēm, kas ir salīdzinoši liels ātrums.

Mašīnistam nebija laika spiest avārijas skaņas signālu, tāpēc arī apkaimes iedzīvotāji to nemaz nedzirdēja. Pēc tam, kad darbu notikuma vietā beidza operatīvie dienesti, pasažieru transportlīdzeklis turpināja plānoto maršrutu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Vilciens turpināja ceļu uz Zilupi ar 49 minūšu kavējumu un satiksmes negadījuma dēļ kavējās vēl trīs reisi Aizkraukles dzelzceļa līnijā,” stāsta Zviedre.

Policijā ir uzsākta izmeklēšana un tiek izskatīta iespējamā pašnāvības versija.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm