Viņam šogad būtu apritējuši 18 – Auru kooperatīvā bojāgājušā pusaudža lietā celta apsūdzība viņa darba devējiem

Par kooperatīva “Auru grauds” īpašnieku rupjiem darba drošības pārkāpumiem līdz tiesai nonākusi krimināllieta, kas uzsākta pagājušajā gadā. Pret Dobeles novada deputātu un viņa dēlu celta apsūdzība par pārkāpumu, kas izraisīja septiņpadsmit gadus veca skolnieka nāvi. Zēns darba vietā guva 52% ķīmiskus ķermeņa apdegumus un pēc nedēļas slimnīcā gāja bojā.

2019. gada 7. augustā 20:43

Pēc vairāk nekā gadu ilgas apstākļu skaidrošanas līdz tiesai nonākusi Jelgavā uzsāktā krimināllieta par skolnieka nāvi Dobeles pusē. Zēns toreiz vasaras brīvlaikā piestrādāja vietējā zemnieku saimniecībā un nedrošu darba apstākļu dēļ guva nāvējošus ķermeņa apdegumus. Traģēdija pāršalca Aurus, jo skolēns vietējiem ļoti patika. Ciema iedzīvotāji pieprasīja paskaidrojumu par kaimiņu zēna nāvi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kooperatīva “Auru grauds” direktors un Dobelē strādājošais deputāts Viktors Eihmanis apsūdzēts par darba aizsardzību reglamentējošo normatīvo aktu prasību smagu pārkāpumu. Uzņēmuma īpašnieks neizsniedza darbam paredzētu apģērbu, kā arī neizskaidroja pareizu apiešanos ar agroķīmijas vielām, kas izraisīja pusaudža nāvi.

Krimināllietā celta apsūdzība pret vēl kādu. Arī Viktora Eihmaņa dēls Ervīns, būdams uzņēmējsabiedrības vadītājs, bija atbildīgs par darbinieku drošību.

Zēns liktenīgajā dienā uzņēmuma kaltē darbojās kopā ar savu kolēģi – kādu pieaugušu vīrieti, kurš negadījumā arī guva apdegumus un nonāca slimnīcā. Pagasta vadītājs Jānis Ozoliņš apgalvo, ka Viktors Eihmanis pēc negadījuma ar viņu tikās, lai izskaidrotu notikušo.

Pirmajās pāris dienās vēl nebija skaidrs, cik nopietni ir slimnīcā nogādāto darbinieku gūtie ievainojumi. Abi “Auru grauds” darbinieki negadījuma dienā centās pagatavot kaustiskās sodas šķīdumu. Maiss ar sauso vielu bijis smags. Zēna uzdevums bija to bērt maisāmajā tvertnē, kurā atradās uzsildīts ūdens. Tas izraisīja asu ķīmisku reakciju.

Prokuratūrā noskaidrojām, ka abi apsūdzētie savu vainu noliedz un nevēlas izciest likumā noteikto sodu. Zināms, ka kooperatīva vadītāji cietušajai ģimenei piedāvājuši naudas līdzekļus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Prokuratūra apgalvo, ka tēvu un dēlu par pārkāpumiem iztiesās 2020. gada janvārī Zemgales rajona tiesā, Jelgavā.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm