tv3.lv

“Viņi gribēja, lai viss būtu ļoti smuki, bet…” Kapracis aizvāc noliktos ziedus un sabojā svešas ģimenes bēres

Jaunciema kapos nedēļas nogalē kāda ģimene piedzīvoja nepatīkamu atgadījumu. Kapracis vārdā Kaspars bija izlēmis novākt ziedus no viņu tuvinieces atdusas vietas, lai pieprasītu radiniekiem par dekorācijām samaksāt. Apbedīšanas biroja darbinieki un piederīgie jūtas tik aizvainoti, ka apsver iespēju vērsties policijā.

2019. gada 7. oktobrī 21:08

Ģimene nedēļas nogalē Jaunciema kapos atvadījās no savas sirmās radinieces. Apbedīšanas biroja darbinieki bija sarūpējuši ziedus un sveces, ar ko izgreznot kapu. Diemžēl, ierodoties pie tuvinieces pēdējās atdusas vietas, radiniekus un arī pašus bēru pakalpojumu sniedzējus sagaidīja nepatīkams pārsteigums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bija bēres plkst. 12.30. Gājām uz kapiem, pieejot pie kapa, redzēju, ka stāv kapracis, un mūsu puķes bija noņemtas un ar svecēm noliktas malā. Prasīju viņam, kāpēc tā? Jāmaksā kapracim par to, ka tiek izpušķots kaps. Bet mēs to darām par brīvu, ne jau pa naudu,” stāsta apbedīšanas biroja darbinieks.

Kapracis vārdā Kaspars bija aizvācis sarūpētos ziedus un pieprasīja radiniekiem samaksu par pakalpojumu veikšanu. Apbedīšanas biroja darbinieki bija šokēti. Viņi stāsta, ka prakse izpušķot kapavietu bez maksas nav izplatīta, taču tas sagādājot tuviniekiem siltas jūtas.

“Tas ir tā kā mūsu firmas zīmols, ka piederīgie redz, ka ir kaut ko centušies… Ka nav vienkārši bedre un vairāk nekas. Pērkam ziedus un stikla svecītes. Kad piederīgie nāk, viņi sagaida siltumu, nevis tādu vēsumu. Citos kapos mums pat palīdz pušķot, ja neuzspējam, bet Jaunciemā pateica, ka mēs viņam maizi atņemam,” saka apbedīšanas biroja darbinieks.

Ņemot vērā, ka solītais netika izpildīts un kaps palika bez rotājumiem, apbedīšanas biroja darbinieks izjūt kaunu savu klientu priekšā. Tagad ģimenei šķitīs, ka pastrādātais ir viņu vaina.

Izrādās, ka kapracis, aizvācot ziedus, cenšas konkurēt ar biroju un piespiest radiniekus izvēlēties viņu par kapu dekorētāju. Proti, uzskatot, ka iestāde nepilda solīto, tuvinieki turpmāk gribēs vērsties pie Kaspara ar lūgumu noklāt kapavietu ar ziediem pirms izvadīšanas ceremonijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kapracis Kaspars jau otro reizi šādi izrīkojies, un apbedīšanas biroja darbinieki apsver iespēju vērsties policijā, jo uzskata, ka vīrietis piekopj sīko huligānismu un apgāna kapavietas. Tiesa, joprojām nav izdevies viņu pieķert darbībā, un darbiniekiem trūkstot pierādījumu, ar kuriem vērsties pie likumsargiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm