”Viņi ir sajutuši asins garšu.” Divi plēsīgi suņi ielaužas mini zoo aplokā un saplosa trīs strausus

Mini zoodārzā Iecavas pusē apskatāmi dažādi dzīvnieki, tostarp gan mājlopi, gan eksotiski dzīvnieki no Āfrikas. Tā kā laikapstākļi kļūst aizvien siltāki, dzīvnieki pamatā sāk uzturēties āra aplokā. To izmantoja divi suņi, kuri apskatāmo ekspozīciju izlēma izmantot vēdera piepildīšanai. Brīdinām, ka video redzami nepatīkami skati.

Svešu suņu rejas, spalvas un asinis pa pusi aploka. Šāds rīta iesākums neilgi pēc saullēkta izvērtās Iecavas puses mini zoodārza īpašniekam Vairim. Sveši suņi bija iekļuvuši 180 augstajā strausu aplokā pie putniem, kurus viņš lolojis jau gandrīz astoņos gadus jeb kopš cālēnu vecuma.

Ar divām strausu mātītēm un tēviņu plēsējiem nebija gana. Suņi, mūkot prom, vēl esot centušies pagrābt blakus esošo emu. Tomēr putns sevi ir aizsargājis, sperot kājām, ko Nandu nedara. Tas plēsoņām nav paticis, līdz ar to tie steigšus devušies prom.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tā kā vienu no suņiem Vairis paguva apskatīt kārtīgi, tas viņam esot atgādinājis koptu Austrālijas ganu šķirnes jaukteni. Liels, drukns, ar spicām ausīm un kārtīgiem muskuļiem.

Kopš liktenīgā rīta Vairis ar sievu divas reizes dienā apbraukā blakus esošās teritorijas ar cerību atrast abus suņus. Šī neesot bijusi pirmā reize, kad tie redzēti mini zoo tuvumā.

Vairis izvirza pieņēmumu, ka viņa palīgā saucienu sociālajā vietnē “Facebook” ir redzējis agresīvo suņu īpašnieks un savus mīluļus paslēpis. Policija suņu saimnieku nemeklēs, jo incidentā nav fiziski cietuši cilvēki. Šādās reizēs strādā Pārtikas un veterinārais dienests.

“Atbildību par šādiem gadījumiem, kad citam dzīvniekam ir nodarīts fizisks kaitējums, ir noteikts dzīvnieku aizsardzības likuma 58. pantā par “Dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšanu, ar ko citam dzīvniekam nodarīts fizisks kaitējums.”. Un paredzētā atbildība fiziskai personai ir no 14 līdz 375 naudas soda vienībām. Saņemot iesniegumus, tiek izskatīti visi lietas materiāli , kā arī – vai šim dzīvniekam ir iestājušies kādi miesas bojājumi, vai dzīvniekam ir būtiski ievainojumi, vai dzīvnieks ir miris. Visi šie materiāli tiek izskatīti,” skaidro PVD Veterināro objektu uzraudzības daļas vadītāja Mairita Riekstiņa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šobrīd mini zoodārza īpašnieki darīs visu, lai jauns plēsēju uzbrukums neatkārtotos. Dzīvnieki biežāk tiks vesti iekšā, teritorijā tiks uzstādītas videonovērošanas kameras.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm