Tukumā noticis viens no pēdējā laika nežēlīgākajiem noziegumiem – aplej ar degšķidrumu un aizdedzina vīrieti

Kāds jauns vīrietis bija informējis likumsargus, ka viņa dzīvība ir briesmās, taču nosargāt potenciālo upuri neviens nesteidza, līdz 22.aprīlī uzbrucēji aplēja viņu ar degšķidrumu un aizdedzināja, vēsta “Degpunktā”.

2021. gada 23. aprīlī 21:10

Cietušo puišu radinieki joprojām nespēj noticēt, ka Tukumā notika viens no pēdējā laikā nežēlīgākajiem noziegumiem – šajā daudzdzīvokļu mājā Kurzemes ielā, trešajā stāvā, plkst. 4 naktī, aizdedzināts 29 gadus vecs vīrietis vārdā Normunds, kurš no nakts maiņas atgriezās savā mājvietā. Viņam virsū uzliets degmaisījums un pielaista uguns. Drēbes uzliesmoja uzreiz. Palīgā mētās Normunda draugs Artis, kurš sadzirdēja izmisīgus kliedzienus kāpņutelpā. Slāpējot liesmas, viņš pats guva nopietnus roku un kāju apdegumus, taču ievainojumus nevar salīdzināt ar tiem, kas konstatēti noziedznieku upurim. Ķermenis apdedzis gandrīz pilnībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Man tieši logi aizgāja uz turieni, skatos pažarnieki un ātrie, nogāju lejā, skatos pasažnierki priekšā stāv, ātrie fiksi skrien ar visām somām,” saka kaimiņiene, norādot, ka tālāk jau redzējusi vīrieti pārklātu ar folliju, kas, acīmredzot, apdedzis.

Mums izdevās aprunāties ar Arti, kurš izmisīgi centās glābt degošo draugu. Pats viņš šobrīd ārstējās slimnīcā, apdegumu centrā, bet kaut kur tajā pašā ēkā, tikai reanimācijas nodaļā guļ viņa draugs un par cietušā dzīvību cīnās ārsti.

“Es viņu nodzēsu, bet tagad viņš ir reanimācijā. Viņam tur gandrīz simts procentu apdegumi. (..) Es nezinu, nomirs viņš… pēc tam,” saka Artis.

Abi vīri ir pazīstami vairākus gadus un abu darbs saistīts ar medicīnu. Šodien jautājot Artim par iespējamiem dedzinātāju motīviem, vīrietis atbildēja, ka tie varētu būt saistīti ar Normunda profesionālo darbību, vai arī kādu personīgu konfliktu. Artis piebilst, ka arī iepriekš, pirms kāda laika, Normundam tika izteikti draudi. Par to pat tika rakstīts iesniegums Tukuma policijā.

“Viss sākās ar to, ka viņam draudēja viņu nogalināt. Lai mēs visi izvācamies no dzīvokļa un tad ejam uz citu pilsētu dzīvot. Piedraudēja, ka viņu nogalināšot, noslīcināšot vietējā ezerā. Tad mēs vērsāmies policijā, ar iesniegumu par draudiem dzīvībai, bet viņš atrada kaut kādus, es nezinu, kā viņus pat nosaukt, kuri sniedz liecību, ka viņš tur neesot bijis un tāda saruna neeksistējot. Policija uzskatīja, ka tas nekas nav un izbeidza to krimināllietu. Tad nākamajā dienā tie divi viņa draugi, es sapratu, tie paši, varbūt citi. Tad viņi nogrūda pa trepēm. Par to mēs policijā neziņojām, jo nebija nekāda jēgas,” stāsta Artis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vakar, 22.aprīlī, Normundam atkal kāpņutelpā uzbruka divi vīrieši un atkārtot mēģināja viņu nogrūstīt pa trepēm, taču vīrietis pašaizsargājas un uzbrucējiem sejā iepūta asaru gāzi no baloniņa. Uzbrucēji aizmuka, taču naktī Normundu sagaidīja un īstenoja uzbrukumu ar dedzināšanu.

Tāda ir cietušo versija, taču no policistiem nekādas informācijas par notikušo incidentu nav. Piektdien, 22.aprīlī sazinoties ar likumsargiem saņēmām skopu atbildi par to, ka ir uzsākts kriminālprocess pēc 13. nodaļas, proti “Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību”. Tas nozīmē, ka ar kriminālprocesuālām metodēm tiks noskaidroti notikušā apstākļi un tiks izvērtēts, vai ir saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes.

Uz jautājumu, vai policistiem ir aizdomās turamās personas, vai ir kādas notikušā versijas, atbildi “Degpunktā” nesaņēma. Tāpat arī par iepriekš izbeigto kriminālprocesu attiecībā uz draudiem Normundam, raidījumam būs jautājumi. Jādomā, ka nākamnedēļ policisti jau būs runīgāki.

Valsts policija 2021.gada 1.novembra preses relīzē publicēja detalizētu informāciju par to, ka izmeklēšana šajā kriminālprocesā ir izbeigta, jo minētajā notikumā nav konstatēts noziedzīgs nodarījums. Plašāka informācija pieejama šeit.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm