Vīrietis daudzstāvu mājas liftā uzmācas 11 gadus vecai meitenei

Kāds vīrietis Dzirciema ielā, Iļģuciemā, daudzstāvu mājā uzmācies 11 gadus vecai meitenei, vēsta “Degpunktā”.

Barbaras 11 gadus vecā meita vakar mājās atnāca, izplūdusi asarās un manāmi sabijusies. Sieviete bērnam jautājusi, kas lēcies, un dzirdētais viņu šokējis.

Barbara, kas aicina arī citu bērnu vecākus uzmanīties, stāsta – meita nāca mājās no skolas, vēra vaļā ārdurvis, kad kāpņutelpā ieskrēja vīrietis, kurš sekoja meitenei liftā un prasīja, kāds stāvs. Meitene atbildējusi. Tad viņš sāka liftā nākt meitenei virsū, taču viņa grūda vīrieti prom, tad viņš atkal nāca virsū meitenei, viņa ar rokām grūda uzbrucēju prom.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc skaļā atraidījuma vīrietis pateicis – labi, labi, – nospiedis vienu no lifta pogām un izkāpis. Barbara pieļauj, ka svešinieku izbiedējusi meitenes reakcija un, saprotot, ka kāds viņus liftā var izdzirdēt, viņš nolēmis doties prom. Tagad pusaudzei ir bail vienai doties uz skolu.

“Es esmu izstāstījusi meitai par drošību, reaģēšanu situācijās, meita zina, kā rīkoties. Viņa arī ir nopietna savam vecumam, nerunā ar svešiniekiem, neuzticas garāmgājējiem. Taču gribas pasargāt, var būt radusies trauma, bailes no slēgtām telpām,” spriež Barbara.

Sieviete sociālajos tīklos atradusi līdzīgas situācijas, ar kurām dalījušies citi tur dzīvojošie un sapratusi, ka viņas meita nav vienīgā, kurai nācies piedzīvot tik nepatīkamus brīžus.

Vīrietim, kas uzmācies meitai, bijusi tumša veste ar sarkaniem elementiem, tumšas bikses, viņš bijis garš augumā. Sieviete aicina – šādos gadījumos bligāti jāziņo likumsargiem. Tipiski, ka parasti cilvēki baidās un klusē, bet informējot par notikušo var pasargāt citus potenciālos upurus. Šovakar sieviete kopā ar meitu dosies uz policijas iecirkni un rakstīs iesniegumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tam piekrīt arī Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics. Viņš atzīst, ka nav vienas formulas, ko darīt šādās situācijās, bet noteikti ir vairākas darbības, kas var palīdzēt izvairīties no pārdzīvojumiem.

Viņš norāda, ka vecākiem nopietni jāpievēršas bērnu aizsardzībai, nevajadzētu bērnu vakarā vienu laist nākt mājās, jāpanāk pretī. Tāpat nevajadzētu atvasi laist cauri tumšam parkam, citai riskantai vietai, jāsamazina risku aspektus. Jādomā, vai kāpņutelpas durvis veras ciet, vai tā ir izgaismota, ja dzīvoklis atrodas daudzstāvu ēkā. Šādos gadījumos bērnam kāds no vecākiem var panākt pretī. Nevar arī pārspīlēt un bērnus izbiedēt. Viņiem jājūtas brīvi un droši pilsētvidē.

Diemžēl, nokļūstot lamatās, iespējas izkļūt ir ierobežotas, it sevišķi, ja esat nepilngadīgs. Arī liela daļa pieaugošo uzbrukuma gadījumā nespēj rīkoties tā, kā iepriekš izdomājuši. No bērniem arī to nevar prasīt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm