VP: Izmeklēšanā gūto pierādījumu kopums nedod pamatu uzskatīt, ka Tukumā noticis homofobisks noziedzīgs nodarījums

2021. gada 5. maijā 18:04

Tukumā 23. aprīlī notikušā traģiskā notikuma, kurā dega ar degšķidrumu apliets Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieks, izmeklēšanā gūto pierādījumu kopums nedod pamatu uzskatīt, ka noticis homofobisks noziedzīgs nodarījums, "Skaties.lv" informēja Valsts policijā (VP).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policija turpina aktīvu izmeklēšanu saistībā ar traģisko notikumu Tukumā šā gada 23. aprīlī.

Turpinot informēt par virzību izmeklēšanā, patlaban izmeklēšanā gūto pierādījumu kopums nedod pamatu uzskatīt, ka noticis homofobisks noziedzīgs nodarījums.

Ņemot vērā izmeklēšanā gūto informāciju, kriminālprocess šobrīd ir kvalificēts pēc Krimināllikuma 124. panta pirmās daļas – par personas novešanu līdz pašnāvībai vai tās mēģinājumam, cietsirdīgi apejoties ar cietušo vai sistemātiski pazemojot viņa personisko cieņu, ja šī persona nav atradusies materiālā vai citādā atkarībā no vainīgā.

Tāpat novērojot, ka publiskajā vidē izskan subjektīvi viedokļi un minētas dažādas notikušā versijas, vienlaikus paužot nesapratni par izmeklēšanas detaļu neatklāšanu, VP atgādina, ka izmeklēšana nav veicama publiski, apspriežot katru soli vai iegūto informāciju. Tā tiek veikta objektīvi un kompleksi ciešā prokuratūras uzraudzībā, turklāt policija pārbauda visas versijas, apstākļus un faktus, kas varētu būt saistīti ar notikumu Tukumā.

Ņemot vērā augstāk minēto, lai aizsargātu izmeklēšanas intereses un šajā kriminālprocesā iesaistīto personu sensitīvos datus, policija sniedz informāciju tādā apjomā, kas tobrīd nekaitē izmeklēšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VP lūdz sabiedrību būt iecietīgai un uzticēties izmeklēšanai, ļaujot policijai veikt savu darbu. Patlaban izmeklēšanas interesēs no plašākiem komentāriem policija atturas, tiklīdz varēs paust plašāku informāciju, policija to sniegs.

Lasi vēl:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm