tv3.lv

“Ziemeļblāzmā” izposta puķu dobi; vai pēdējā laika zādzības no puķu dobēm ir kleptomānija vai apzināta rīcība?

Kleptomānija vai apzināta zādzība – pēdējā laikā arvien biežāk dzirdam par zādzībām no bērnu dārzu, skolu un citu publisku iestāžu durvju priekšas – tiek ņemti ziedi un dekorācijas, bet pavisam nesen arī Vecmīlgrāvī apzagts kultūras centra “Ziemeļblāzma” parks, vēsta “Degpunktā”.

2021. gada 22. aprīlī 21:50

Kādu vakaru ap plkst 21.00 divi vīrieši pastaigājās pa Vecmīlgrāvja ielām. Pēkšņi viņiem ievajadzējās atraitnīšu stādus. Tā vietā, lai sagaidītu nākamo dienu un dotos puķes iegādāties, viens no gājējiem ar visām saknēm pagrāba ziedus no tuvējās dobītes. Atraitnītes bija iestādītas kultūras pils “Ziemeļblāzma” teritorijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ziemeļblāzmas” mākslinieciskais vadītājs Kārlis Anitens

“Notikusi ir skāde, lai gan naudas ziņā tā nav liela skāde, bet skāde tik un tā. Nu, te palika melns caurums. Protams, puķes vietā sastādīsim, bet katram Rīgas iedzīvotājam ir jābūt atbildībai pašvaldības īpašuma priekšā. Tas parks nav domāts kādam vienam vai diviem vīriešiem, un tas nav viņu īpašums, tie ziedi ir visas pilsētas īpašums un domāti visiem.”

Grūti izprast rīcības iemeslu. Dobītes bojāšana izskatoties pēc vienkārši bezkaunības, spriež pils mākslinieciskais vadītājs.

Motīvu esot grūti izprast. Ja katrs tā nāks un ņems kaut ko pilsētas īpašumā, droši vien parks vairs neizskatīsies labi.

Šodien saimniecības daļas vadītāja Ilva nesmukumu sakārtoja. Jaunais stāds, kaut arī glīts, nedaudz atšķirsies no citiem, kas izkārtoti rindiņā.

Saimniecības daļas vadītāja Ilva

“Aizpildīsim tukšo vietu un iestādīsim jaunu puķi vietā. Patlaban veikalos vairs nebija atraitnīšu, tagad stādīsim petūniju.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ziemeļblāzmā” strādājošie aicina vīrieti, kurš izrāva atraitnītes, kaut kā situāciju vērst par labu. Vai nu atgādāt puķes atpakaļ, vai vismaz atvainoties par padarīto.

“Zagta manta laimi nenes – to es viņiem gribu pateikt. Bet otra lieta, ja viņi skatās, protams, būtu forši atnest tās atraitnītes atpakaļ, mēs atradīsim vietu, kur tās iestādīt,” aicināja Anitens.

Ja postīšana turpināsies, pieeja “Ziemeļblāzmas” dārzam var arī tikt ierobežota. Pagaidām darbinieki iesniegumu par zādzību policijā neplāno sniegt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm