Ziepniekkalnā pie skolas svešinieki piedāvājuši bērniem konfektes un aicinājuši automašīnā

Piektdienas vakarā Ziepniekkalnā tika sacelta trauksme. Vairāki vietējās skolas bērnu vecāki bija ievērojuši automašīnu, kas stundām ilgi uzturas pie izglītības iestādes ieejas. Daži pat esot redzējuši, ka svešie vīrieši uzrunā skolēnus. Policija devās uz adresi, lai noskaidrotu situāciju.

Sociālās tīklošanās vietnē “Facebook” pirms pāris dienām parādījās satraucoša vēsts. Ziepniekkalna iemītnieki ziņoja par diviem vīriešiem, kas pārvietojas ar tumšas krāsas mikroautobusu un piedāvā skolēniem konfektes.

“Labdien! Gar skolu Īslīces ielā brauc automašīna un aicina bērnus tajā iekāpt. Bērnu vecāki, esiet modri!” teikts paziņojumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Komentāru sadaļā izcēlās diskusija – daži no bērnu vecākiem patiešām esot ievērojuši aizdomīgus transportlīdzekļus, taču neviens nav piefiksējis, ka pasažieri būtu uzrunājuši bērnus.

“Viņi kaut kādas piecas minūtes pastāvēja, apgriezās un aizbrauca prom. Stundas vēl nebija beigušās un bērnu, attiecīgi, arī tur nebija,” stāsta Ziepniekkalna iemītniece.

Uztrauktu zvanu saņēma arī policijas dispečers, un uz adresi nekavējoties tika izsūtīta ekipāža. Likumsargi tagad Īslīces ielā patrulēs krietni biežāk.

Pāris stundas vēlāk policisti saņēma vēl vienu zvanu par līdzīgu novērojumu. Kāds tēvs arī ievērojis svešiniekus pie Ziepniekkalna vidusskolas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ņemot vērā, ka neviens no ziņotājiem nevar apgalvot, ka pats savām acīm redzēja vīriešus, kas uzrunā skolēnus, iesnieguma policijā nav. Netiek izslēgta iespēja, ka no nepārliecinošām baumām izvērtās sniega bumbas efekts, proti, vecāki bija tik satraukušies pēc pirmā brīdinājuma, ka pēcāk pilnīgi viss šķitis aizdomīgs. Tajā pat laikā šis efekts sabiedrībā ir visai noderīgs, spriež policisti. Pat ja šoreiz nekas slikts nav noticis, ir ļoti noderīgi lieku reizi visiem atgādināt, ka ļaundari mēdz dirnēt pie skolām.

Uz notiekošo reaģēja arī Ziepniekkalna skolas vadība. “Visiem mazās skoliņas klašu vecākiem aizrakstījām informatīvu vēstuli, lai vēlreiz atgādina bērniem, kā jārīkojas, ja vēlreiz kaut kas tāds atgadās. Ir rīkojums arī visiem klašu audzinātājiem izrunāt ar saviem skolēniem par šādām situācijām, vēlreiz atgādināt, kā rīkoties,” norāda vidusskolas direktora p.i. Zanda Freija.

Par to, kā rīkoties, lekcijas skolās sniedz gan policisti, gan audzinātāji. Likumsargi izveidojuši interaktīvu tāfeli, kur bērni var izspēlēt dažādas strīdīgas situācijas un izspriest atbilstošu rīcību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm