tv3.lv

Ādažos, par trokšņošanu naktī, piekauts jaunietis uz mopēda

Gadiem ilgi Ādažu iedzīvotāji un vietējā pašvaldības policija cenšas ierobežot un kontrolēt mopēdu kustību apdzīvotās vietās. Jauniešu kompānijas rīko sacensības, pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu un rada pamatīgu troksni nakts laikā. Nedēļas sākumā kāds Attekas ielas iedzīvotājs bija tik nokaitināts, ka izlēma jauniešiem fiziski uzbrukt.

Visai bieži Attekas ielas iedzīvotāji Ādažos jūtas krietni aizkaitināti. Ņemot vērā, ka tuvumā ir ērta peldvieta, vietējie jaunieši pulcējas privātmāju rajonā un trokšņo, sacenšoties, kura motorolleram ir skaļāks izpūtējs.

“Šad un tad kāds izbrauc un izraisa troksni. Es gribēju iet pie policijas un sūdzēties,” stāsta kaimiņiene.

Viņas vīrs arī nav apmierināts ar trokšņiem: “Rolleristi ir cūcīgi. Viņi taisa to “uzgāzēšanu”.”

Jāņa un Inas kaimiņš Oskars arī nejūtas pārāk priecīgs, kad jauniešu kompānija vēlā stundā uzmodina viņa gulošos bērnus. Vietējie saprot, ka pusaudži, visticamāk, nemoka cilvēkus apzināti, bet saka, ka rīcība ir neapdomīga un savtīga: “Man nav nekas pret motorolleristiem. Vairāk vēstījums vecākiem, jo viņi braukā bez izpūtējiem un rada troksni.”

Nedēļas sākumā, naktī uz otrdienu, vienam no Attekas ielas iedzīvotājiem pacietības mērs bija pilns. Ap četriem no rīta izcēlās fizisks konflikts. Vīrietis sagūstīja vienu no jauniešiem, kas braukāja ar mopēdu un izlēma viņu pārmācīt pats saviem spēkiem.

Ieradās policija, kas centās sakarsušos prātus atvēsināt. Apskatot raudošo jaunieti, likumsargi pamanīja, ka puisis varētu būt ievainots. Plkst. 5.09 no rīta ieradās mediķu brigāde un sniedza puisim palīdzību. Viņam tik apsaitēta roka, taču traumas nebija nopietnas un slimnīca jaunietim nebija nepieciešama. Nepatīkamais incidents izpelnījās dalītus viedokļus Ādažu iedzīvotāju vidū. No vienas puses, cilvēki saprot uzbrucēja dusmas, tajā pašā laikā fiziska vardarbība noteikti nav pieļaujama.

Ādažu novada pašvaldība un tās izpilddirektori situāciju komentēt atteicās. Viņiem neesot, ko piebilst, par spīti tam, ka apkaimē izpūtēju trokšņi ir nebeidzams miera traucēklis, kas, kā pierāda kautiņš četros no rīta, ir nokaitējis cilvēkus. Likumsargu pārstāve ziņo, ka tiek skaidroti lietas apstākļi un uzsākti vairāki administratīvā pārkāpuma procesi, tostarp par miesas bojājumu nodarīšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm