tv3.lv

Āgenskalnā divi operatīvo dienestu transportlīdzekļu vadītāji teju nesadala ceļu, steidzoties uz izsaukumu

Interneta vidē parādījies strīdus raisošs video, kas tika fiksēts ar kāda auto stūrētāja reģistratoru – Āgenskalnā divi operatīvo dienestu transportlīdzekļu vadītāji teju nesadalīja ceļu, steidzoties uz izsaukumu, un “Degpunktā” skaidro notikušā apstākļus.

Dienas vidū autovadītāji, kas brauca pa Melnsila un Kalnciema ielas krustojumu, izdzirdēja operatīvo dienestu sirēnas. Kā paredz ceļu satiksmes noteikumi, visi šoferi apstājas, dodot ceļu tam, kam priekšroka. Izrādās, uz izsaukumu steidzās divi transportlīdzekļi vienlaikus. Mediķu brigādei spīdēja luksofora signāls zaļā krāsā, bet ugunsdzēsējiem – sarkanā. Taču vadītāji nerēķinājās viens ar otru un teju saskrējās.

Ceļu satiksmes drošības eksperts Oskars Irbīts

“Galu galā, tā kā mums visiem citiem ir jārēķinās ar šiem operatīvajiem transportlīdzekļiem, tad operatīvā transportlīdzekļa vadītājam būtu tomēr jārēķinās ar cita operatīvā transportlīdzekļa vadītāju, tā kā pierādīja šī situācija. Lai gan šiem operatīvajiem transportlīdzekļiem – gan ugunsdzēsējiem, gan ātrajai palīdzībai – būtībā ir vienādas priekšrocības, tad savā starpā viņiem būtu jāuzmanās.”

Satiksmes eksperts skaidro, ka šāda situācija rodas reti un varbūt šoferi tam nav sagatavojušies praksē tik labi, cik varētu cerēt. Video kadros redzams, ka viens no vadītājiem tomēr vairāk aizmirsa par piesardzību. Ugunsdzēsēji aizbrauca pie sarkanās gaismas, līdz ar to ugunsdzēsējiem bija jāpārliecinās vairāk un jābrauc uzmanīgāk. Noteikumos ļauts operatīvo dienestu transportlīdzekļiem braukt pie sarkanās gaismas, garantējot drošību.

Arī neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāvis norāda, ka, tiklīdz viens otram tuvojas operatīvais dienests, rodas citi likumi.

NMPD transporta nodrošinājuma departamenta vadītājs Egils Lapiņš

“Faktiski pēc normatīvā regulējuma sanāk tā, ja krustojumam tuvojas divi operatīvie transportlīdzekļi, tad faktiski viņu starpā darbojas labās rokas princips. Šajā situācijā aizņemta labā puse bija tieši glābēju transportlīdzeklim.”

Ugunsdzēsēju trešās daļas komandieris atzīst, ka bīstamā situācija radusies vadītāju neuzmanības dēļ, taču tajā pat laikā kalpo kā atgādinājums par nestandarta situācijām uz ceļa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VUGD RRP 3.daļas komandieris Krišjānis Mincenbergs

“Šis video tiek vērtēts kā mācību materiāls, kurš attiecīgi tiek izmantots, daloties ar visiem, ne tikai autovadītājiem, bet arī ugunsdzēsējiem un apakšvienības komandieriem tiek runāts, pārrunāts atkārtoti. Periodiski dienestā ir nodarbības, kad tiek pārrunātas situācijas, kādās vajag pievērst uzmanību.”

Arī neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki veiks atkārtotas pārrunas ar saviem šoferiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm