tv3.lv

Agresīvs šoferis Rīgā uztriecas virsū policistam

Trešdien Rīgā, veicot satiksmes uzraudzību Brīvības gatvē, kāds agresīvs autovadītājs, ignorējot policista prasības, uzsāka braukšanu un aizķēra likumsargu, informē Valsts policija (VP).

2019. gada 6. martā 15:08

Incidents notika plkst. 8.30, kad kāds “VW Passat” autovadītājs, veicot agresīvu manevru, apbrauca sastrēgumu pa blakus esošajām tramvaja sliedēm. Reaģējot uz likumpārkāpumu, Speciālo uzdevumu nodaļas jaunākais inspektors devās pie šīs automašīnas un aicināja autovadītāju apstāties nomalē, lai netraucētu turpmāko transportlīdzekļu kustību, kamēr tiek sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šoferis, 1988. gadā dzimušais vīrietis, nepakļāvās likumsarga prasībai un uzsāka braukšanu, kā rezultātā pie transportlīdzekļa esošais policists tika parauts līdzi un vilkts līdzi automašīnai pāris metrus.

Redzot situāciju, otrs likumsargs nekavējoties reaģēja un apturēja agresīvo autovadītāju.

Par notikušo noformēts ceļu satiksmes negadījuma protokols, tāpat šoferim sastādīts protokols par agresīvo braukšanu un par pretošanos varas pārstāvim, vīrietis ir nogādāts policijas iecirknī.

Par laimi inspektors negadījumā nav guvis nopietnas traumas un hospitalizācija nebija nepieciešama.

Šonedēļ VP Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki pastiprināti uzraudzīja, vai agrajās rīta stundās, kad Rīgas pilsētas ielās daudzviet veidojas sastrēgumi, autovadītāji ievēro ceļu satiksmes noteikumus.

Brīvības gatves un Šmerļa ielas krustojumā 4. martā vien stundas laikā inspektori pieķēra desmit nekaunīgus autovadītājus – piecas sievietes un piecus vīriešus, kuri, neievērojot ceļu satiksmes noteikumus, apbrauca vairākus sastrēgumā esošus, kolonnā lēni braucošus transportlīdzekļus pa brauktuves nomali un tramvaja sliežu klātni, kas nav vienā līmenī ar brauktuvi. Šādi manevri nav atļauti un ir uzskatāmi par agresīvu braukšanu. Arī šodien, 6.martā, stundas laikā Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki fiksējuši vairākus šādus agresīvos braucējus.

Valsts policija ik pa laikam saņem informāciju no iedzīvotājiem par konkrētām vietām pilsētā, kur regulāri tiek pārkāpti ceļu satiksmes noteikumi. Tā arī par šo vietu, Brīvības gatves un Šmerļa ielas krustojumu, policija jau iepriekš bija saņēmusi iedzīvotāju novērojumus, ka daļa autovadītāju mēdz nekaunīgi apbraukt sastrēgumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Diemžēl joprojām nākas novērot, ka agresīva braukšana ir pārkāpums, kurš ir aktuāls visās sezonās. Līdz šī gada 3. martam kopumā sastādīti jau 223 administratīvo pārkāpumu protokoli par agresīvu braukšanu, savukārt 2018. gadā – 827. Atgādinām, ka par šādu pārkāpumu paredzēts sods transportlīdzekļa vadītājam no 70 līdz 280 eiro, kā arī tiek reģistrēti seši soda punkti.

Valsts policija aicina vadītājus nebūt egoistiem uz ceļa, bet gan cienīt vienam otru un ievērot ceļu satiksmes noteikumus!

Video: daži pirmdien fiksētie agresīvie vadītāji Brīvības gatvē

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm