tv3.lv

Andrejsalā notikusi netipiska avārija; pārsteigti ir pat pieredzējuši dzelzceļa strādnieki

Pašā rīta agrumā pie komerciāla sliežu ceļa, industriālā teritorijā Ilzenes ielā, manāmi desmitiem strādnieku, kuri cenšas novērst visai netipiska negadījuma sekas. Vairākas tonnas smags pusvagons nogājis no sliežu ceļa un aiz sevis pārāvis vēl vienu sakabē esošu vagonu, rezultātā daļa sastāva apgāzusies.

“Plkst. 8.00-9.00 no rīta cilvēki atnāca uz darbu, no plkst. 7.00 viss jau bija noticis,” stāsta strādnieks. Uz jautājumu, kā tas tehniski varēja notikt, viņam izskaidrojuma nav: “Es nezinu, visi šokā. Es personīgi ar neko tādu dzīvē nekad nebiju saskāries. (DP: Bet kas var notikt ar vagonu, sasvērās vai aizķērās?) Nē. Viņi pirms tam mainīja gulšņus, iespējams, pēc maiņas tos slikti iestampāja un kaut kur aizgāja.

Plašāk par iespējamajiem avārijas iemesliem komentē Valsts akciju sabiedrības ”Latvijas dzelzceļš” pārstāvji, jo uzņēmums piesaistīts palīgā, lai pieceltu vagonus. Noskaidrots, ka sastāvs no sliedēm nogāja īsi pirms plkst. 2.00 naktī. Mašīnists brauciena laikā sajuta netipisku troksni, apturēja lokomotīvi un gāja skatīties, kas īsti noticis.

“Pirmreizējā izmeklēšana šajā gadījumā noteica, ka vaina šim visam pasākumam ir privātas firmas sliežu ceļu nepietiekoša uzturēšana. Tātad tur bija acīmredzot sliežu ceļa bojājums, kas izraisīja šo vagonu noiešanu no sliedēm. Šo veicināja vēl tas, ka uz šā SIA “Forpost Termināls” sliežu ceļiem, tajā vagonā, kuru vilka un kurš apgāzās, viņš nebija līdz galam izkrauts, visa krava atradās vienā sānā, līdz ar to vagonam bija disbalanss, un tas veicināja noiešanu no sliedēm,” skaidro “Latvijas dzelzceļa” Tehniskās vadības direktors Egils Feldmanis.

Negadījumā cietuši tikai dzelži – apgāšanās brīdī tuvumā nebija neviena cilvēka, kas varēja nejauši pakļūt zem krītošā vagona.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm