tv3.lv

Apstrīd 500 eiro sodu par komandantstundas pārkāpšanu, norādot uz atrašanos savā privātā pagalmā

Kāds vīrietis Cēsīs komandantstundas laikā sastrīdējās ar pašvaldības policiju saistībā ar viņam piemērotu 500 eiro lielu naudas sodu, savu vainu noraidot ar atrašanos paša privātmājas pagalmā, kamēr policija ir citos ieskatos, vēsta “Degpunktā”.

2021. gada 4. februārī 22:40

Cēsnieks Normunds ir vīlies policijas lēmumā viņam piemērot 500 eiro lielu naudas sodu. Viņš grib cilvēkiem pastāstīt savu versiju par to, kas notika vienā no aukstākajām naktīm šoziem, kad vīrietis sastapās ar likumsargiem pēc pulksten desmitiem vakarā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“16.datumā atrados savā privātīpašumā, kad piebrauca policijas ekipāža, izkāpa policijas darbinieks un aizrādīja man, ka es neievēroju komandantstundu un pieprasīja uzrādīt personu apliecinošus dokumentus, uz ko es viņam norādīju, ka atrodos privātīpašuma teritoriju, neko neesmu pārkāpis. Sapratu, ka ar viņiem runāt ir bezjēdzīgi, viņi bija diezgan agresīvi noskaņoti tajā brīdī, es palūdzu izsaukt Valsts policiju.”

Policijas darbinieki redzēja, kā Normunds ar savu “BMW” spēkratu pārvietojās pa Priekuļu ielu, turklāt, kā norāda pašvaldības policijā, neievērodams ceļa zīmes.

“Persona nevēlējās runāt ar pašvaldības policiju, uzskatot, ka tā nav policija un pieprasīja izsaukt Valsts policiju. Tika uzlikts arī sods 55 eiro apmērā par transportlīdzekļa vadīšanu tautā saucamās ceļa zīmes “ķieģelis” prasības neievērošanu – cilvēks brauca pa vienvirziena ielu arī pretējā virzienā. Otrs sods ir uzlikts 500 eiro apmērā par mājsēdes laika neievērošanu,” Valsts policijas (VP) Cēsu iecirkņa priekšnieks Aldis Pāže

Normunds savukārt apgalvo, ka netika pieķerts pie rokas veicot pārkāpumu, tāpēc sods nav pamatots.

“Viņi man uzrādīja pārkāpumu, ka es esmu pretojies valsts varas pārstāvjiem un neesmu uzrādījis personu apliecinošus dokumentus. Vēl viens no pārkāpumiem, ka es esmu pārkāpis zīmi “Iebraukt aizliegts”,” sacīja Normunds, norādot, – tikmēr brīdī, ka piebrauca pašvaldības policija, viņš esot stāvējis šortos un čībās blakus automašīnai.

Normunds neatzīst, ka tonakt atradies ārpus sava pagalma komandantstundas laikā, sakot, ka viņa atrašanās ārpus sava pagalma komandantstundas laikā ir jāpierāda. Uz jautājumu, vai tad varot drošu sirdi apgalvot, ka neesot mājsēdē pametis pagalmu, Normunds nosaka: “Es vados pēc faktiem. Mēs kādā laikmetā dzīvojam? Viņi apgalvo, ka viņiem ir video, kurā es vadīju transportlīdzekli… Saku, ka es to gribu redzēt,” saka Normunds.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policija netic Normunda vārdiem un balstās uz video pierādījumiem, ka brauciens ar “BMW” bijis ārpus pagalma un faktus noliegt neesot vērts.

Policijas darbinieki saskaņā ar likumā noteikto iegūs pierādījumus un tos izvērtēs, lai lemtu, vai saukt personu pie administratīvās atbildības un uzlikt sodu. Policijas rīcībā esot video, kurā redzama transportlīdzekļa atrašanās uz ielas ārpus vīrieša dzīvesvietas.

Konkrētos kadrus gan policija raidījumam “Degpunktā” pagaidām neizsniedz, jo izmeklēšana vēl nav beigusies. Normunds lēmumu ir pārsūdzējis un pēc aptuveni divām nedēļām var gaidīt atbildi no varasiestādēm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm