tv3.lv

Aptauja: visvairāk interneta pietrūktu iedzīvotājiem vecumā pēc 60 gadiem

Vairums jeb 80% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņi nevar iedomāties dzīvi bez interneta, jo tad viņi justos ierobežoti, bet visvairāk interneta pietrūktu idzīvotājiem vecumā pēc 60 gadiem, liecina “Tele2″ un ‘Berg Research” veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja.

21. septembrī 9:53

Lielāku interneta trūkumu izjustu gados vecākie iedzīvotāji, kas sasnieguši 60 un vairāk gadu vecumu – tā domā 85% aptaujāto senioru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikai 9% atzīst, ka varētu iztikt bez interneta un dzīve tad būtu labāka. Biežāk pozitīvi par iespēju dzīvot bez interneta atsaucas jaunieši vecumā no 18 līdz 29 gadiem un cilvēki ar augstiem ienākumiem.

Raivo Rosts
“Tele2” komercdirektors

“Mūsdienās modernās tehnoloģijas, t.sk. internets, ir kļuvušas par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Turklāt tas neattiecas tikai uz ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem vai jauniešiem, bet arī senioriem, kuri arvien vairāk apgūst tehnoloģijas, lai varētu ērti sazināties ar saviem tuviniekiem, izklaidētos un norēķinātos par dažādiem pakalpojumiem. Turklāt tieši seniori ir tā vecuma grupa, kurā visstraujāk aug mobilā interneta lietošanas telefonos.”

Atbildot uz jautājumu, kā cilvēks justos, ja viņam nebūtu interneta, 40% atbildēja, ka justos garlaikoti, 18% justos mierīgi un 15% – brīvi. Laimīgi bez interneta justos vien 2% respondentu.

“Domāju, ikvienam ir skaidrs, ka internets un modernās tehnoloģijas mūsu ikdienā ir uz neatgriešanos, tādēļ būtisks ir jautājums, kā mēs tās lietojam un cik jēgpilni, jo ir būtiski saglabāt balansu. Ikvienam ir svarīgi apzināties ļoti vienkāršu patiesību – tehnoloģijām ir jākalpo cilvēkam, nevis otrādi,” atzīst Rosts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm