tv3.lv

Autobusam uzbraucot bruģakmenim, tas sāk nekontrolētu lidojumu

Rīgā, Krišjāņa Barona ielā, Sabiedriskajam autobusam uzbraucot uz ceļmalā esoša bruģakmens, tas uzlidoja gaisā, atsitās pret kafejnīcas stiklu un savu nekontrolēto lidojumu finišēja autobusa lūkā, vēsta “Degpunktā”.

Kafijas tase ar kūku un sašķaidīta stikla piegarša, gandrīz šādi kafejnīcas apmeklējums dažiem klientiem izvērtas pēcpusdienā, kad iestādes logā no nezināmā virziena pēkšņi ielidoja kāds smags priekšmets. Apkalpojušais personāls arī tika ne pa jokam pārbiedēts – sākotnējās aizdomas krita uz ļaunprātīgu rīcību, proti, stiklu, ko sabojājis kāds huligāns vai pat zaglis.

Realitātē, kārtīgi izpētot notikušo, atklājās, ka atgadījumam sekoja neprognozējamu un grūti atkārtojamu notikumu virkne.

Kafejnīcas pārstāve Marija stāsta, ka garām brauca autobuss, tas apstājās, tad uzsāka braukšanu, kad akmens ielidoja stiklā. Caurums bija liels, apkārtējie bija sabijušies. Ja būtu trāpījis kādam pa galvu, visticamāk, iznākums būtu bijis letāls.

Taču kafejnīcas logs nebūt nav noslēdzošais punkts milzu bruģakmens lidojumā. Ēkas videonovērošanas kamera iemūžināja rikošeta trajektoriju, – akmens pēc trieciena uzlidoja gaisā un kā basketbola bumba nonāca taisni grozā jeb braucošā autobusa stikla lūkā.

“Rīgas satiksme” pārstāve Baba Bartaševiča Feldmane stāsta, ka autobusa vādītājs, izbraucot no pieturvietas, konstatēja, ka akmens vai kāds smags priekšmets ir bojājis autobsa augšējo jumta lūku. Pasažieri nav cietuši.

Notikušais viennozīmīgi varēja beigties ar traumām vai pat letālu iznākumu, ja akmens ceļā patrāpītos cilvēks. Par laimi, visi tuvumā esošie tika cauri vien ar izbīli. Arī šodien vietā atrodami akmeņi. Kafejnīcā norāda, ka šis tāds nav pirmais gadījums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jānis Vaivods,
Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs

“Rīgas domes Satiksmes departaments regulāri apseko Kr. Barona ielu, nepieciešamības gadījumā veicot attiecīgus remontdarbus. Minētajā vietā, kur notika negadījums, īpašas problēmas sagādā preču piegādātāji, kuri brauc uz ietves un bojā bruģēto apmali, kas nav paredzēta šādām slodzēm. Remontdarbi šajā vietā tika veikti vairākas reizes, pēdējais no tiem šā gada jūnijā. Satiksmes departaments aicina blakus esošos uzņēmumus veikt pārrunas ar saviem preču piegādātājiem un aicināt meklēt citus piegādes risinājumus, nebraucot uz ietves. Tāpat automašīnu novietošanai pastiprinātu uzmanību pievērsušas Rīgas pašvaldības policijas velo patruļas.”

Šodien piefiksēto Barona ielā gan nevar saukt par drošu un līdzīga scenārija atkārtošanās ir pilnīgi reāla, kamēr apmale nav savesta kārtībā. Jādomā, ka drīz sekos atbildīgo dienestu rīcība.

Kas attiecas uz nodarītajiem zaudējumiem, kafejnīcas pārstāvjiem un uzņēmumam “Rīgas satiksme”, tad attiecīgi izdevumus kompensēs nama apdrošināšanas kompānija un spēkrata KASKO polise. Civiltiesiskā apdrošināšana šādās reizēs nestrādā, jo notikušais nevar tikt traktēts kā ceļu satiksmes negadījums.

Lidojušo akmeņu gadījumā uz OCTA cerēt nevar. OCTA šādu negadījumu nekvalificē kā OCTA gadījumu. Tas, kas var līdzēt ir, protams, brīvprātīgā KASKO apdrošināšna, kas gan būtu citām automašīnām, vai nu, protams, kafenīcām un restorāniem, un veikaliem – īpašuma apdrošināšana var līdzēt, ja šādu apdrošināšanu ir iegādājušies.

Apdrošinātāju asociācijas prezidents norāda, ka, ja notikušajā vainojams, piemēram, nekvalitatīvi ieklāts asfalts vai akas vāks, vai kā šajā gadījumā, bruģakmens. Cietušajiem ir iespējas celt pretenziju pret ceļa būvniekiem vai uzturētājiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm