“Autokapsētas” ielas malā. Kā risināt šo problēmu?

Policijā gandrīz katru dienu tiek saņemts zvans par automašīnām, kas izskatās saimnieku pamestas. Bieži vien ziņojumi mēdz būt maldinoši, un, aprunājoties ar spēkrata īpašnieku, izrādās, ka transportlīdzeklis nemaz nav atstāts novārtā un kaimiņi vienkārši grib kašķēties. Tikpat bieži gan atklājas vairāki pārkāpumi, kad cilvēkiem nav kur likt saplīsušo automašīnu un tās glabāšanai tiek izvēlēts kādas daudzdzīvokļu mājas pagalms.

Purvciema iedzīvotāju uzmanību piesaistījis kāds transportlīdzeklis, kas trīs mēnešus atrodas Žagatu ielā un it kā netiek izkustināts no vietas. Automašīnas numura zīme liecina, ka pelēkā “Škoda” pieder kādam Ukrainas pilsonim, kas par to, iespējams, neliekas ne zinis.

Ņemot vērā, ka automašīna ir novietota atļautā vietā un neviens no kaimiņiem par salūzušo spēkratu nav vērsies ar iesniegumu policijā, pelēkās “Škodas” saimniekam nav jālauza galva par potenciālo sodu. Taču vairākās vietās Rīgā pamestas automašīnas stāv jau vairākus mēnešus, to vējstikli ir noklāti ar paziņojumiem no policijas.

Piemēram, Ķengaragā, Kaņieru ielā, sadauzīts “BMW” aizņem stāvvietu daudzdzīvokļu mājas iekšpagalmā un bojā apkaimes iedzīvotāju noskaņu vairāku iemeslu dēļ. Piemēram, aizņemtais ceļš traucē operatīvo dienestu kustību.

Maskavas ielā vērojama līdzīga aina – tur kopš marta sākuma atstāts sudraba krāsas “Ford”, kam beigusies tehniskā apskate. Automašīnas sāni ir pamatīgi sarūsējuši un izskatās, ka īpašnieks izvēlējies nomaļu sānielu, kur nekam nederīgais vraks varētu netraucēti izplēnēt. Vietējo iedzīvotāju prātus tāpat nodarbina jautājums – vai saplīsušas automašīnas vispār drīkst patvaļīgi atstāt nepiemērotā vietā, turklāt uz tik ilgu laiku.

Policijas darbinieki uzsver, ka būtiski ir reaģēt uz atstāto paziņojumu un brīdināt likumsargus par notiekošo. Proti, ja atstātās automašīnas īpašnieks piezvana un izskaidro situāciju, sniedzot pamatojumu, kāpēc spēkrats mēnesi stāv un nekustas, termiņš var tikt pagarināts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm