tv3.lv

Autovadītājs nepamana “sarkano” un gandrīz notriec bērnus uz gājēju pārejas

Ap plkst. 20.00 vakarā bērnu bariņš šķērsoja regulējamu gājēju pāreju Purvciemā, taču vieglās automašīnas vadītājs neievēroja ne ceļa horizontālo apzīmējumu, ne abu luksoforu aizliedzošo signālu. Bremzējot tieši pie bērnu kājām, automašīnas vadītājs tik tikko izvairījās no potenciāli traģiska negadījuma.

Vakar Purvciemā rietēja saule, kad sarkanas krāsas “Hyundai Getz” vadītājs uz ceļa gandrīz notrieca vairākus bērnus. Skolēni šķērsoja gājēju pāreju Deglava ielā, brīdī, kad viņiem dega atļaujošais zaļais signāls.

Lasi vēl: Auto videoreģistrators “notver” rupju pārkāpumu: kā pareizi liecību iesniegt policijai

Automašīna strauji bremzēja un apstājās uz gājēju pārejas pie sarkanās luksofora gaismas. Bērni, pamanot briesmas, paspruka uz visām pusēm – daži palēca uz priekšu, citi klupšus atkāpās. Apkārtējiem uzreiz bija skaidrs – ja transportlīdzekļa vadītājs būtu reaģējis pussekundi vēlāk, kāds no bērniem ietu bojā. Purvciema iedzīvotāji, noskatoties videoreģistratora ierakstu, ir sašutuši, taču nav pārsteigti.

“Esmu ievērojusi, ka bieži vadītāji pavisam neuzmanīgi brauc. Es nezinu, kāpēc. Uz ceļiem ir ļoti daudz agresīvu cilvēku, kas sēž pie stūres. Diemžēl tiem, kas iet ar kājām, jābūt ļoti uzmanīgiem,” norāda Purvciema iedzīvotāja.

Iedzīvotāji pārsvarā rausta plecus, taujāti par vadītāja potenciālo neuzmanības iemeslu, jo pašai gājēju pārejai, tā teikt, neesot ne vainas: “Es arī nesaprotu, kāpēc! Acīmredzot ir ļoti neuzmanīgi vadītāji. Es nekad nešķērsoju ielu pat pie zaļās gaismas, pirms es nepārliecinos, ka automašīnas patiešām ir apstājušās.”

Vienīgais iemesls varētu būt šofera aizskatīšanās telefona ekrānā vai pļāpāšana ar pasažieriem. Ceļu satiksmes eksperts Oskars Irbītis piedāvā vēl kādu versiju, kas varēja ietekmēt “Hyundai Getz” vadītāja rīcību: “Vadītājs apmēram 3,5 sekundes nokavē. Redzams, ka negadījums notiek vakarā un apstājas uz pārejas. Kontrasta dēļ saulrieta laikā luksoforus ir grūtāk pamanīt.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pagaidām nav zināms, kas sēdēja pie stūres – vīrietis, sieviete, pusaudzis, kā arī vai vadītājam vispār ir autovadītāja apliecība. Tas būs jānoskaidro policijai – videoreģistratora ieraksts ir pietiekama pierādījumu bāze, lai būtu pamats uzsākt izmeklēšanu, saka Oskars Irbītis: “Jebkurā gadījumā video reģistrators tiek uzskatīts par pierādījumu. Gadījumi par nozagtu auto tomēr nestrādā. Izmeklēšanas laikā ir iespējams arī noskaidrot personas lokāciju.”

Policija ir uzsākusi pārbaudi, taču trūkstot informācijas.

Valsts policija aicina atsaukties aculieciniekus un personu, kuras video reģistrators ir fiksējis šo gadījumu, lai sniegtu informāciju par sarkanās automašīnas reģistrācijas numura zīmi, zvanot pa tālruņa numuru: 67829151 vai 110.

“Hyundai Getz” vadītājam var tikt piemēroti soda punkti par aizliedzošā luksofora signāla neievērošanu, kā arī naudas sods. Ja policijas darbinieki saskatīs vēl kādu pārkāpumu, piemēram, avārijas situācijas izraisīšanu, soda apmērs var palielināties.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm