tv3.lv

Autovadītājs policistam piedāvājis 120 eiro kukuli, lai izvairītos no soda par ātruma pārkāpšanu

Svētdien, 23. maijā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa amatpersonai kāds autovadītājs deva 120 eiro, lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma procesa sākšanas par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu, informēja Valsts policijā.

2021. gada 25. maijā 15:27

23. maijā Neretas novada Zalves pagastā uz autoceļa Vecumnieki-Nereta-Subate 46. kilometrā par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu tika apturēta automašīna “Audi A8L”, kuru vadīja 1975. gadā dzimis vīrietis. Viņš brauca ar ātrumu 155 kilometri stundā ārpus apdzīvotas vietas, kur atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cenšoties izvairīties no administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanas un transportlīdzekļa vadīšanas tiesību zaudēšanas par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu, vīrietis deva policistiem 120 eiro kukuli.

Par minēto faktu pret autovadītāju tika uzsākts kriminālprocess par kukuļa došanu valsts amatpersonām, kā arī sākts administratīvā pārkāpuma process par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu, piemērojot naudas sodu, kā arī transportlīdzekļa vadīšanas tiesību aizliegumu uz sešiem mēnešiem.

Likumsargi atgādina, ka atbilstoši Krimināllikumā noteiktajam, par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Tāpat policija uzsver, ka uzskats, ka neliela ātruma pārsniegšana nenodara neko ļaunu, ir maldinošs, jo arī ātruma pārsniegšana par 10 līdz 20 km/h bieži vien var būt nāvējoša ne tikai pašam transportlīdzekļa vadītājam, bet arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm