Autovadītājs uz “zebras” gandrīz notriec bērnu uz skrejriteņa

Labi aprīkota un izgaismota gājēju pāreja Bolderājā kādam autovadītājam tāpat neatgādināja par drošību un nepieciešamību bremzēt – šoferis traucās pāri “zebrai”, par spīti tam, ka uz tās atradās bērns ar skūteri, kas tik tikko izvairījās no sadursmes, vēsta “Degpunktā”.

Uz gājēju pārejas Silikātu ielā, Bolderājā, nedēļas nogalē gandrīz notika nelabojama nelaime. Kāds bērns izvairījās no drošas nāves, aizlecot prom no automašīnas, kas traucās pāri “zebrai”.

Video reģistratora ieraksta skaņa liek noprast, ka starp bērna skrejriteni un vieglo automašīnu varētu būt notikusi sadursme. Silikātu ielas iedzīvotāji stāsta, ka pirms vairākiem gadiem uz tās pašas gājēju pārejas notika ļoti līdzīgs incidents. Dažiem kaimiņiem tas liek secināt, ka bērni un jaunieši esot neuzmanīgi un nepārliecinās par drošību.

Taču šāds viedoklis gluži neatbilst tam, ko paredz ceļu satiksmes noteikumi. Proti, arī video ierakstā redzams, ka bērns nemaz neizlēca, tā teikt, no krūmiem, bet gan apstājās pirms horizontālā apzīmējuma un gaidīja, kad atbrīvosies ceļš.

Satiksmes eksperts Oskars Irbītis stāsta, ka autovadītājiem pirms gājēju pārejas ir jāpiebremzē un jāpārliecinās, vai to kāds gājējs neplāno šķērsot.

Noskatoties nepatīkamo video, arī kāda blakus mājas iedzīvotāja uzskata, ka tieši automašīnas šoferis izveidoja avārijas situāciju.

vietējā iedzīvotāja

“Es kā automašīnas vadītāja uzskatu, ka vainīgs ir vadītājs. Jā, jo tā ir gājēju pāreja un tur vajag samazināt ātrumu. Mēs ar suni tur ejam pāri. Bērni un suņi ir tādi, kuru rīcību nevar prognozēt.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policijā neviens ar iesniegumu par šo gadījumu nav vērsies, taču, saņemot video reģistratora ierakstu, likumsargi sola izmeklēt lietas apstākļus.

Vietējie ir ieinteresēti, lai policija pacenstos un sameklētu pārkāpēju, kas, sēžot pie automašīnas stūres, nepūlējās ievērot elementārus satiksmes noteikumus.

Tikmēr – video redzamais bērns uz ielas neatradās viens – viņam blakus bija arī kāds pieaudzis cilvēks, kas laikam jau nepaspēja reaģēt uz bīstamo situāciju. Satiksmes eksperts aicina vecākus un vecvecākus lieku reizi aprunāties ar savām atvasēm un atcerēties, ka bērni nespēj analizēt situāciju tik labi, cik pieaugušie.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm