Baisa avārija Olainē – uz dzelzceļa pārbrauktuves iestigušu “BMW” “aizslauka” prom vilciens

Ceturtdienas rīta notikumi uz dzelzceļa pārbrauktuves pie Olaines liek atcerēties, ka nav nekā svarīgāka par cilvēka dzīvību. Materiālas vērtības var atgūt, un to arī nāksies darīt kādai sievietei, kura palika bez savas automašīnas, jo spēkratu no sliedēm “noslaucīja” vilciens.

2019. gada 31. janvārī 20:41

Pasažieri, kas šorīt Jelgavā plkst. 8.10 iekāpa vilcienā uz Rīgu, nevarēja iedomāties, ka pusceļā viņu maršruts tiks pārtraukts un sabiedriskais transports, kas vienmēr ierodas laikā, galastacijā ieradīsies ar stundas nokavēšanos. Proti, sliežu posmā starp Cenām un Olaini elektrovilciens sadūrās ar automašīnu “BMW”, kas bija iestigusi uz sliedēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā notikuma vietā pastāstīja automašīnas vadītāja, pārbrauktuvi klāja tīrs ledus un spēkrats sliedēm pa vidu sāka buksēt, līdz apstājās. Mīcīšanās turpu šurpu nelīdzēja, luksoforā iedegās sarkanās gaismas, un kļuva skaidrs, ka jāglābjas.

Sitiens pa “BMW” aizmuguri aizsvieda spēkratu sāņus, un tas ielidoja sliežu ceļa pakājē grāvī. Vilciens apstājās tikai pēc dažiem simtiem metru.

“Vilcienam zināmi bojājumi bija nodarīti, bet arī pēc pirmatnējās informācijas tie bija diezgan viegli vilcienam. Dzelzceļa infrastruktūrai arī laimīgā kārtā nekādi bojājumi nebija nodarīti, to automašīnu vienkārši trieciena rezultātā nometa nost no pārbrauktuves, nost no uzbēruma, un tā bija malā pēc sadursmes, neko neaizķerot pa vidu,” skaidro “Latvijas dzelzceļa” galvenais tehniskais inspektors Dainis Zvaners.

“Degpunktā” vaicāja dzelzceļa speciālistam, kāpēc ceturtdienas rītā nebija tīrīta minētā pārbrauktuve. Skaidrojums ir vienkāršs – vietā, kur nav blīva auto satiksme, reizēm var nākties rēķināties ar zināmām grūtībām.

“Pēc vajadzības un pēc iespējām, pēc sniegputeņiem, jā. Prioritātes ir – kur intensīvākas pārbrauktuves, tur, pirmkārt, tiek attīrītas, kur mazāk intensīvas, tur, ja tā var teikt, otrā kārtā. Līdzīgi kā uz autoceļiem, tur arī, kad ir lieli sniegputeņi, nevar nodrošināt, ka nepārtraukti kāds tīra visu laiku. Ar zināmu periodiskumu kāds tīra tās ielas, tāpat arī pārbrauktuves,” skaidro “Latvijas dzelzceļa” galvenais tehniskais inspektors.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policijā par notikušo sākta administratīvā lietvedība un autovadītāja, visticamāk, saņems nelielu naudas sodu par avārijas izraisīšanu. “Pasažieru vilcienam” nodarītos zaudējumus segs obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, bet “BMW” vadītājai diemžēl skādi neviens nekompensēs, jo spēkratam nav KASKO polises.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm