Bez vainas vainīgs? Taksometrs notriec gājēju policijas acu priekšā

Pirms pāris dienām galvaspilsētas centrā notikušā ceļu satiksmes negadījumā cietusi kāda aptuveni 60 gadus veca sieviete – viņu uz gājēju pārejas notriecis taksometrs. Aculiecinieku uzņemtajos kadros redzams sadursmes brīdis, un “Degpunktā” skaidroja, kā pēc notikušā jūtas notriektā gājēja un ko par negadījuma iemesliem izdevies uzzināt ceļu policistiem.

2019. gada 21. martā 21:01

Kadri no notikuma vietas uzņemti ar galvaspilsētas pašvaldības policijas patruļauto uzstādītu video kameru. Kārtības sargi bija devušies savās ikdienas gaitās un pat nenojauta, ka tūlīt turpat viņu degungalā, Gogoļa un Turgeņeva ielas krustojumā, notiks avārija un paši policisti kļūs par negadījuma aculieciniekiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc notikušā kārtībsargs un taksometra vadītāja piesteidzās pie notriektās kundzes, lai palīdzētu viņai piecelties un nonākt drošībā uz ietves, savukārt otrs inspektors par redzēto ziņojis kolēģiem ceļu policijā un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.

Četru minūšu laikā ieradās mediķi un konstatēja, ka sieviete guvusi nelielas traumas, tomēr viņa tika nogādāta slimnīcā tālākās palīdzības sniegšanai.

Atbraukušie ceļu policisti piefiksējuši notikušā apstākļus un uz auto redzamās pēdas, kā arī pieņēmuši taksometra vadītājas paskaidrojumus. Tālāk šī lieta nonāks uz kāda izmeklētāja galda.

Likumsargs pieļauj, ka neveiksmīgas sakritības dēļ automobiļa ātrums pagrieziena un gājējas pārvietošanas ātrums sakritis, tādēļ kundze visu ceļu līdz pat sadursmes brīdim mērojusi aizsegā. Arī pati taksometra vadītāja nav varējusi rast citu skaidrojumu tam, kāpēc viņa nav redzējusi gājēju.

“Noskatoties video ierakstu, šis ir gadījums, kad gribas teikt: bez vainas vainīgs. Bet es vēlreiz atkārtoju, ka autovadītājam ir jāskatās, kur kustas mašīna, bet arī jāpavēro ceļš,” norāda VP RRP Kārtības policijas priekšnieka vietnieks Ansis Pumpurs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šis negadījums kalpo kā skarbs atgādinājums ikvienam autovadītājam par to, ka pie stūres modrību nedrīkst zaudēt, ne uz mirkli, jo pat situācijā, ja gājēja ātri vien atlabs, šis incidents garantē vēl gana klapatu tuvākajā nākotnē, kā arī skaidrošanos ar policiju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm