Bijušajai prokurorei, kura izraisīja avāriju Jelgavā, tiesa piemēro sodu

Jelgavas prokuratūras prokurore Ludmila Masļakova februārī gaišā dienas laikā izraisīja avāriju, ietriecoties priekšā braucošā automašīnā. Vērojot tiesībsardzes uzvedību, policistiem un otra spēkrata vadītājam bija noprotams, ka viņa braukusi dzērumā. Prokurore atteicās no alkometra pārbaudes, kā arī no analīžu nodošanas slimnīcā. Par šo pārkāpumu tiesa bijušajai amatpersonai piespriedusi administratīvo sodu.

2019. gada 28. martā 20:42

Pirms mēneša jau vēstīts par prokurori Ludmilu Masļakovu, kura Jelgavā, braucot pa Lielo ielu, gaišā dienas laikā ietriecās mācību automašīnā. Autoskolas instruktors, kurš tobrīd vadīja nodarbību, apliecināja, ka sieviete šķita esam alkohola reibumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nākamajā dienā pēc negadījuma, prokurore Jelgavas prokuratūrā iesniedza atlūgumu un tika atstādināta no amata. Līdz ar to tiesībsargu privilēģijas uz viņu vairs neattiecas. Bijusī prokurore kļuva administratīvi sodāma. Policija izmeklēšanā iegūtos materiālus ir nodevusi Zemgales rajona tiesai.

Toreiz vēl amatpersona Masļakova atteicās veikt alkohola koncentrācijas pārbaudi pēc tam, kad iekļuva negadījumā.

Savā aizstāvības runā Masļakova neapstiprināja, ka būtu sēdusies pie stūres alkohola reibumā. Viņa minēja, ka tajā dienā aizmirsa lietot medikamentus, kas novērš galvas reiboņus, un tieši tāpēc nespēja savaldīt savu automašīnu. Tiesneses rokās gan bija ārsta parakstīts dokuments, kas apliecināja, ka aizturētās vadītājas izelpā varēja saost alkohola klātbūtni.

Par nesadarbošanos ar likumsargiem, proti, atteikšanos pārbaudīt promiļu skaitu izelpā notikuma vietā, kā arī nenodot asins analīzes slimnīcā, tiesa apsūdzētajai piesprieda desmit dienu ilgu administratīvo arestu, 1200 eiro lielu naudassodu, kā arī liegumu vadīt transportlīdzekli turpmākos četrus gadus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm