Brāļa auto apgāzās acu priekšā – Maskavas ielas haotiskajā avārijā iesaistītais aculiecinieks stāsta par notikušo

Gaišā dienas laikā kāds kravas auto Maskavas ielā ne tikai “aizslaucījis” milzīgu metāla konstrukciju, uz kuras atradās luksofori un ceļazīmes, bet ar krītošo stalažu arī sabojājis vairākus pretim braucošus auto. Viens no tiem pēc sadursmes pat apgāzies uz jumta.

2019. gada 12. augustā 20:44

Pirmdienas rīts ar nervus kutinošiem mirkļiem sācies vairākiem autobraucējiem, kuri neilgi pirms pusdienlaika atradušies Maskavas un Taisnās ielas krustojuma apkaimē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā atklāj Vladimirs, kurš ir viens no pirmdien notikušajā avārijā iesaistītajiem, tobrīd viņš kopā ar savu brāli bijuši ceļā uz galvaspilsētu, lai brālis varētu autoservisā atstāt savu auto. Vladimirs piekritis izlīdzēt, tāpēc sekojis ar savu auto. Tieši pirms Maskavas ielas krustojuma ar Taisno ielu jeb pagrieziena uz Dārziņiem luksofora iedegusies sarkanā gaisma, un gan brāļa, gan Vladimira auto apstājies vidējā braukšanas joslā.

“Iedegās zaļā gaisma. Sākām braukt. Pirmā mašīna, kas stāvēja pie krustojuma, paspēja aizbraukt, brālis sāka braukt, kad pēkšņi tā kravas mašīna ar āķi aizķēra to konstrukciju. Konstrukcija uzkrita brāļa mašīnai. Brāļa mašīna aizlidoja un apgriezās. (DP: Uz jumta?) Jā, uz jumta. Tā bija uz jumta. Es apstājos, ieslēdzu avārijas gaismas un skrēju. Kā nekā miesīgs brālis. Sākām vilkt viņu ārā. Labi, ka vēl piesteidzās cilvēki, jo man arī bija šoks. (DP: Kā brālim ar veselību? Viņu aizveda uz slimnīcu?) Jā, aizveda. Atbrauca ātrā palīdzība, aizveda uz Gaiļezeru. (DP: Bet viņš varēja staigāt, runāt?) Nē, viņš gulēja. Līdz mediķu ierašanās brīdim viņu nolika guļus. Pēc tam dakteri viņu nolika uz nestuvēm un aizveda uz Gaiļezeru. Bet bija pienākusi māsiņa, teica, ka nekas traks neesot redzams,” par notikušo stāsta Vladimirs.

Krītošā metāla konstrukcija nedaudz apskādējusi arī Vladimira “Chrysler” busiņu, taču šos bojājumus nevar pat salīdzināt ar brāļa braucamrīkam nodarīto: “Man, tā kā braucu aiz viņa, cietis tikai vējstikls. Kaut kāda plastmasas konstrukcija man uzkrita virsū, un vējstiklā parādījās plaisa. Man paveicās. Bet nu brāļa automašīna.”

Turpat avārijas vietā “Degpunktā” sastapa arī ar kravas auto vadītāju, kurš, lai arī atturas no sarunas kameras priekšā, norāda, ka, visticamāk, viņa “Mercedes” atgadījies kāds tehnisks defekts. Šoferis stāsta, ka, iedegoties zaļajam signālam, lēnām uzsācis kustību Salaspils virzienā.

Auto ar ātrumu, aptuveni 30 km/h, izbraucis zem vienas no konstrukcijām, kas atrodas pie krustojuma, tad nobraucis vēl daždesmit metrus un ar pamatīgu blīkšķi aizķēris tieši tādu pašu, krustojuma otrā pusē stāvošo konstrukciju. Inerces vadīts, auto nobraucis vēl gabalu, bet krītošā metāla konstrukcija tikmēr radījusi absolūtu haosu pretējā braukšanas joslā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vaicāts par to, vai šāds defekts pieredzēts arī iepriekš, šoferis apgalvo, ka par šāda veida patvaļīgu pacēlāja pacelšanos dzird pirmo reizi dzīvē un nespēj izskaidrot, kā tas vispār varēja atgadīties. Šis neizskaidrojamais negadījums pamatīgi apgrūtinājis arī citu auto stūrētāju ikdienu, jo negadījuma dēļ uz vairāk nekā divām stundām pilnībā slēgta satiksme Salaspils virzienā un automašīnas novirzītas uz apbraucamo ceļu caur Dārziņiem. Visu šo laiku notikuma vietā darbojušies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vīri.

Precīzu negadījuma iemeslu noskaidrošana uzticēta likumsargiem, kuri fiksējuši negadījuma vietā redzamās pēdas, kā arī uzklausījuši negadījumā iesaistītos stūrētājus un aculieciniekus. Visticamāk, likumsargu atzinums ieinteresēs arī apdrošinātājus, kuriem pēc šāda notikuma kompensācijās nāksies izmaksāt desmitiem tūkstošus eiro.

Plašāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm