Brauc droši arī ziemā: “Degpunktā” reportāža no ceļu policijas reida

2022. gada 1. decembrī 21:44

Kā atzīst vairums autovadītāju, viņi jūtas ziemai gatavi, taču, lai pārbaudītu reālo situāciju, tiek rīkoti reidi. Tajos atklājas pārkāpumi, kas saistīti ar neatbilstošām riepām, kā arī citi tehniski defekti un neatbilstības.

1. decembris ir datums, no kura spēkratiem obligāti jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām. Ceļu satiksmes un drošības direkcija jau vairākas dienas sadarbībā ar Valsts policiju īsteno transportlīdzekļu tehnisko kontroli uz ceļiem. Jau notikušas pārbaudes Ropažos, Ogrē, Baldonē un Jūrmalā, un pārbaudes turpinās. Trešdien viena no pārbaudēm notika arī uz autoceļa Rīga-Ventspils, Spuņciemā.

Brīžiem pie pārbaudes veidojās rindas, un vadītāju sejās bija manāms satraukums, kas izzuda, brīdī, kad CSDD darbinieki pavēstīja, ka viss ir kārtībā un vadītājs var doties tālāk. Taču vienam šoferītim nācās uzkavēties neatkarīgi no tā, ka ar riepām problēmu nebija.

CSDD darbinieki ievēroja, ka jaunajam vadītajam ir tonēti lukturi, ar kuriem piedalīties ceļu satiksmē ir aizliegts. Vadītājam no apskates tomēr nācās šķirties. Viņam ir dots mēnesis laika, lai novērstu defektus.

Līdz šai dienai ir pārbaudīti 742 transportlīdzekļi un ir fiksēti:

12 auto – ar vasaras riepām;
28 auto – protektora dziļumu mazāku par 3 mm;
57 auto – protektora dziļums robežās no 3 līdz 4 mm;
68 auto – protektora dziļums ap 5mm;
3 auto – bez derīgas tehniskās apskates;
3 auto – bez derīgas OCTA.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm