Carnikavā vilciens nāvējoši notriecis sievieti

2022. gada 8. decembrī 21:08

Carnikavas stacijā pie dzelzceļa pārbrauktuves trešdien avārijas bremzēšanu bija spiests veikt elektrovilciena mašīnists. Lokomotīves priekšā uz sliedēm bija izskrējusi sieviete. Bremzēšanas ceļš izrādījās par garu.

Trešdien darba dienas beigās kāda 55 gadus veca sieviete Carnikavas centrā devās uz vilcienu. Kundze kavēja, tāpēc pielika soli. Pie pārbrauktuves, kur gājējiem nebūtu jāatrodas, viņa attapās pie aizvērtas barjeras. Mašīnas palika stāvam, bet sieviete skrēja pāri, un vilciens viņu aizķēra pavelkot 15 metrus uz priekšu.

“Mašīnists signalizēja, viņa nesadzirdēja, skrēja un pakļuva zem vilciena. (DP: No kurienes viņa skrēja?) No šejienes. Tur, kur ir pārbrauktuve, no turienes arī skrēja. Es pati nespēju saprast, liktenis laikam tāds,” saka Marianna, kura strādā dzelzceļa tuvumā.

Sekas neatgriezeniskas. Mediķi notikuma vietā konstatēja sievietes nāvi. Ārsti aizbrauca, atstājot policistus piefiksēt pēdas un liecības. Aculiecinieki gan nav apmierināti ar likumsargu darbu – pārāk ilgi līķis esot gulējis publiskai apskatei.

“Es plkst. 16.40 kāpu no vilciena ārā, kad brauca no Skultes uz Rīgu vilciens un notrieca. Vai tiešām cilvēkiem ir jāredz, ka stāv trīs stundas, pat vairāk – četras stundas neatbrauc pakaļ līķim. Tas notika plkst. 16.40. Plkst. 20.00 mēs braucām uz veikalu – vēl tas līķis tur bija,” teic negadījuma lieciniece Liene.

Policija nenoliedz, ka procesuālās darbības aizņem ilgu laiku gadījumos, kad jāizmeklē cilvēka nāve, vienlaikus norādot, ka ķermenis pēc apskates ticis apsegts. Apbedīšanas birojam ziņas par sievietes bojāeju nodotas plkst. 17.03, bet plkst. 19.50 uzņēmuma darbinieki mirušo aizveduši.

“Valsts policijai ir noslēgti līgumi ar uzņēmumiem, kas nodrošina bojāgājušo nogādāšanu morgā. Šajā gadījumā pēc informācijas nodošanas sievietes ķermenis tika no notikuma vietas aizvests divu stundu un 39 minūšu laikā. Valsts policija aicina iedzīvotājus būt iecietīgiem šādos gadījumos. Drošības apsvērumu dēļ, kā arī lai izvairītos no nepatīkamiem skatiem, iedzīvotāji ir aicināti neiet tuvumā vietām, kur strādā policija,” teic Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Carnikavas iedzīvotāji arī adresē pārmetumus “Latvijas dzelzceļam”, ka ziemas periodā netiekot pienācīgi tīrīta infrastruktūra ap sliedēm.

Uzņēmumā tam nepiekrīt, sakot, ka normatīvi neuzliek precīzu regulējumu, kas un kad jātīra, tomēr sava veida kārtība tiek ievērota.

“Protams, ka ļoti intensīvas snigšanas laikā, kā tas arī bija vakar visas dienas garumā, nav iespējams nepārtraukti nodrošināt pilnībā notīrītas gājēju pārejas un pārbrauktuves, bet katrā ziņā “Latvijas dzelzceļš” prioritārā secībā tīra sliežu pārmijas, lai nodrošinātu kustības nepārtrauktību, un tad nākamā prioritāte ir pārbrauktuves un gājēju pārejas,” saka “Latvijas dzelzceļa” pārstāve Agnese Līcīte.

Policijā par notikušo ir sākts kriminālprocess un nozīmētas līķa ekspertīzes, kas dos informāciju par to, vai bojāgājusī bijusi skaidrā. Šobrīd netiek pieļauta iespēja, ka sieviete būtu izdarījusi pašnāvību. Incidents tiek raksturots kā pārgalvība. Un ir vēl kāds būtisks faktors, kas varēja ietekmēt sievietes spēju koncentrēties.

“Tumšais laiks un arī sniegs patiesībā ir papildu riska faktors dažādiem nelaimes gadījumiem, jo sniegs var arī slāpēt vilciena tuvošanās skaņu, tāpēc tumšajā laikā un ziemā dažādos laikapstākļos cilvēkiem ir jābūt vēl piesardzīgākiem dzelzceļa sliežu tuvumā. Protams, ka vilciena mašīnists izmantoja straujo bremzēšanu, gan arī signalizēja šai sievietei, taču viņa neatkarīgi no tā tomēr mēģināja pārskriet sliedēm,” norāda Līcīte.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm