tv3.lv

Ceļu satiksmes pārkāpuma brīdī uzdodas par brāli; tagad atbildēs likumsargiem

Kāds vīrietis Salaspilī, pārkāpuma brīdī uzdodoties par savu brāli, ne tikai ticis pie soda par braukšanu bez autovadītāja apliecības, bet arī tagad atbildēs par likumsargu maldināšu, vēsta “Degpunktā”.

2020. gada 11. novembrī 22:01

Nakts vidū Salaspils ielās patrulējošo policistu redzeslokā parādījies kāds balts busiņš, kas lēnam slīdējis pa tukšajām un klusajām ielām. Ņemot vērā, ka tieši šādus braucamrīkus nereti izvēlas arī garnadži, vīri nolēmuši auto mirkli pavērot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Salaspils pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Sergejs Kapacina stāsta, ka automašīnas šoferis pārvietojies acīmredzami lēnu un, iebraucot apļveida krustojumā, brauca aizdomīgi lēni. Policija izlēma pārbaudīt spēkratu. Atklājies, ka transportlīdzeklim ir Īrijas valsts numurzīmes.

Uzsākot sarunu noskaidrojās, ka šoferis var uzrādīt tikai transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentus, savukārt nekāda personu apliecinoša dokumenta, tajā skaitā vadītāja apliecības, šoferim nebija.

Tā kā policistiem ir iespējams pārbaudīt personas datus arī izmantojot dažādas datu bāzes, kārtības sargi aicinājuši šoferi nosaukt savu personas kodu, ko šoferis arī izdarījis. Taču vīri pamanījuši, ka uzrunātais manāmi satraucas, turklāt vairākas reizes saminstinās un tikai ar grūtībām nosauc savus datus.

Pārbaudot pēc personas koda personību un PLMP reģistrā pases fotogrāfiju,  noskaidrojies, ka vīrietis uzdevies par citu personu un tādējādi mēģinājis slēpt savu identitāti.

Noskaidrojot šī cilvēka īsto personību un pārbaudot to, kļuva skaidrs, ka spēkrata vadītājam nav autovadītāja apliecības. Viņš savu rīcību nožēloja. Uz notikuma vietu tika izsaukti ceļu policijas darbinieki, līdz kuru ierašanās brīdim tika uzsākts administratīvo pārkāpumu process un piemērots sods par identitātes slēpšanu. Ceļu policisti piemēroja sodu par transportlīdzekļa vadīšanu bez atļaujas, kā arī tika konstatēts, ka transportlīdzeklis bija reģistrēts ārvalstīs un par to nebija nomaksāta nodeva, lai to varētu lietot Latvijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm