CSN Latgales reģionā šogad ievainoti 29 nepilngadīgie un viens zīdainis miris

Šogad 11 mēnešos Latgales reģionā notika 23 ceļu satiksmes negadījumi, kuros dažāda smaguma ievainojumus guva 29 nepilngadīgi pasažieri un viens nepilngadīgs pasažieris ir gājis bojā, informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste Lāsma Kursīte.

2022. gada 1. decembrī 14:25

Rudens mēnešos visā Latgales reģionā tika pievērsta pastiprināta uzmanība bērnu pārvadāšanas noteikumu ievērošanai, rīkotas zibakcijas izglītības iestāžu tuvumā. Atbalstot bērnu pareizo ieradumu veidošanu pasažieru lomā, bērniem, kuri brauca automašīnās atbilstoši noteikumiem, tas ir atradās bērnu sēdeklītī vai uz paliktņa un bija piesprādzējušies, policisti dāvināja uz drošības jostas stiprināmo Runča Rūda lelli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policijā gan secina – diemžēl ir pieaugušie, kuri bezatbildīgi izturas gan pret savu, gan pret savu bērnu drošību, nepiesprādzējas paši vai nepiesprādzē ar drošības jostu savus bērnus. Daļa pieaugušo uzskata, ka tas neapdraud bērna dzīvību un veselību vai arī aizbildinoties ar to, ka mērojamais ceļa posms nav garš. Šādos gadījumos, izvērtējot situāciju, tika veiktas preventīvas pārrunas un izteikts aizrādījums vai vadītājs tika saukts pie administratīvās atbildības.

Šā gada 11 mēnešos Latgales reģionā uzsākti 59 administratīvā pārkāpuma procesi par noteikumiem neatbilstošu bērnu pārvadāšanu, par ko paredzēts administratīvais sods – brīdinājums vai 15 eiro naudas sods

“Lielākais sods pieaugušo bezatbildībai ir ceļu satiksmes negadījuma sekas, kuras ir daudz nopietnākas, ja bērns nav piesprādzēts ar drošības jostu vai nav piesprādzēts pareizi,” uzsver policijā.

2022. gadā 11 mēnešos Latgales reģionā notika 23 ceļu satiksmes negadījumi, kuros dažāda smaguma ievainojumus guva 29 nepilngadīgi pasažieri un viens nepilngadīgs pasažieris ir gājis bojā.

Traģiskais negadījums notika 9. jūnijā Rēzeknes novada Silmalas pagastā, ceļa Tiskādi-Kruķi-Riebiņi piektajā kilometrā, kad “VW Transporter” vadītājs ceļa līkumā iebrauca pretējā kustības joslā un sadūrās ar tajā braucošo “Toyota Land Cruiser”. Negadījumā dzīvību zaudēja dažus mēnešus vecs bērns, kurš netika pārvadāts atbilstoši noteikumiem bērnu sēdeklī, bet atradās auto nepiesprādzētā bērnu ratu kulbā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policija atgādina, ka pareiza sēdeklīša (bērna vecumam un svaram piemērota) izvēle, tā uzstādīšana atbilstoši izgatavotāja norādījumiem un drošības jostu izmantošana var pasargāt bērnu no traumām un pat izglābt dzīvību!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm