tv3.lv

Divi bojāgājušie uz Liepājas šosejas: avāriju izraisījusi šofere ar viltotām tiesībām

Negadījumu Mārupes novadā, Babītes pagastā, uz autoceļa Rīga-Liepāja, kur vairāku spēkratu sadursmē no gūtajām traumām gāja bojā divu automašīnu vadītāji, izraisījusi sieviete bez transportlīdzekļa vadīšanas apliecības apdzīšanas manevra laikā, liecina Valsts policijas kriminālprocesā pabeigtā izmeklēšana.

21. septembrī 14:06

Valsts policijas veiktās izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka šā gada 8. jūlijā ap plkst. 12 Mārupes novadā, Babītes pagastā, kāda 1987. gadā dzimusi sieviete ar viltotu transportlīdzekļa vadīšanas apliecību vadīja transportlīdzekli “Chrysler Sebring” pa autoceļu Rīga-Liepāja. Braucot no Rīgas puses Liepājas virzienā, sieviete, apdzenot transportlīdzekļus, izraisīja sadursmi ar tajā pašā virzienā braucošu kravas transportlīdzekli “Mercedes Benz Actros” savienojumā ar puspiekabi “Schmits Sko” un pretējā virzienā braucošu kravas transportlīdzekli “Scania” savienojumā ar puspiekabi – cisternu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Avārijas vietā uz Liepājas šosejas noplūdušas aptuveni 20 tonnas degvielas

Sadursmes rezultātā kravas transportlīdzeklis “Scania” savienojumā ar puspiekabi iebrauca pretējā braukšanas kustības joslā, kur notika sadursme ar transportlīdzekli “Renault Espace”. Pēc sadursmes “Scania” savienojumā ar puspiekabi apgāzās un transportlīdzekļa “Scania” puspiekabe – cisterna uzkrita virsū transportlīdzeklim “Volvo XC90”.

Ceļu satiksmes negadījuma vietā no gūtajiem miesas bojājumiem mira automašīnu “Renault” un “Volvo” vadītāji.

8. jūlija negadījumu reportāžā atspoguļoja raidījums “Degpunktā”.

Veicot apjomīgu izmeklēšanu un pierādījumu nostiprināšanu, cieši sadarbojoties ar vairākām valsts pārvaldes iestādēm, šā gada 20. septembrī izmeklēšana kriminālprocesā pabeigta un tā nodota Daudznozaru specializētai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 260. panta – par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja tā izraisījusi divu vai vairāku cilvēku nāvi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par iepriekš minēto noziedzīgo nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz divpadsmit gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz septiņiem gadiem.

Tāpat kriminālprocess nodots kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 275. panta pirmās daļas, proti, par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu. Par to soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policija izsaka visdziļāko līdzjūtību bojāgājušo ģimenēm un tuviniekiem. Tāpat Valsts policija atgādina, ka nevienu neuzskata par vainīgu, kamēr cilvēka vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā nepierāda likumā noteiktajā kārtībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm