tv3.lv

Dzēris “Audi” vadītājs bez tiesībām izraisa avārijas un bēg no policistiem

No Rīgas līdz pat Murjāņiem ceļu policisti 22. februārī vajājuši kādu “Audi” šoferi, kas izraisījis avārijas gan Rīgā, gan uz Vidzemes šosejas, turklāt pie stūres sēdies dzērumā un bez tiesībām, vēsta “Degpunktā”.

2021. gada 23. februārī 22:00

“Degpunktā” sižetā redzamais vīrietis, kurš, sēžot ceļu policijas dienesta automašīnā, pa atvērtu logu bravūrīgi žestikulē ar vidējo pirkstu, pirms brīža paspēja pārkāpt virkni noteikumu. Turklāt ar savu pārgalvīgo un ekstrēmo braukšanu šis vadītājs tiešā veidā apdraudēja citu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Attiecīgā vērienīgā pakaļdzīšanās sākusies vēl galvaspilsētā, Juglas mikrorajonā, kur melnais “Audi” pamanīts, izraisot kādu ceļu satiksmes negadījumu, proti, uzbraucot šķērslim. Visticamāk, par avāriju likumsargiem paziņojis kāds no vietējiem iedzīvotājiem, taču, kad policisti atbraukuši, “Audi” spēkrats jau bija pametis negadījuma vietu.

Acīmredzot policistiem bija zināms automašīnas numurs un citas pazīmes, turklāt pēc avārijas tās izraisītāja spēkratam bija uzkrītoši virsbūves bojājumi. Saceltas kājās tuvākās ekipāžas, un pārkāpējs atkal pamanīts uz Vidzemes šosejas, netālu no Garkalnes, kur izraisījis avāriju ar citu braucošu auto. “Audi” vadītājs, visticamāk, strauji manevrējot pa joslām, taranējis vieglo “Toyotu”, kuras salonā mierīgi brauca kāda ģimene.

“Braucu pa pirmo joslu, cilvēks ieskrēja aizmugurē, viņu mazliet sanesa un kā viņš brauca ar lielu ātrumu, tā viņu arī aiznesa,” stāsta “Toyota” vadītājs Laimonis, skaidrojot, ka viņa auto otrs vadītājs iebraucis no samērā taisna leņķa un sitiens bijis stiprs. Viņa auto aizmugurē braucošā šofere bijusi lieciniece avārijas izraisītāja pārgalvībai arī Rīgas ielās iepriekš.

Pateicoties citiem braucējiem, kuri par pārkāpēju ziņojuši policistiem, agresoru izdevies sekmīgi panākt. “Audi” apturēts autoceļa Inčukalns-Valmiera-Igaunijas robeža sākumā. Pārkāpējam būs sods par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, bez tiesībām un par divu izraisītu ceļa satiksmes negadījumu notikuma vietas pamešanu. Negadījumos cilvēki nav cietuši, bojāta vien manta.

Aizturēšanas vietā savu situācijas redzējumu pastāstīt izdomāja arī pats avāriju izraisītājs, kurš vēl pirms mirkļa “Degpunktā” rādīja nepieklājīgus žestus. Viņš gan noraidīja faktu, ka pats sēdējis pie “Audi” stūres.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēlāk kungs tomēr piebilda, ka negadījuma izraisīšanas brīdī viņš bijis “Audi” automašīnā, taču kā pasažieris. Viņš mēģināja apgalvot, norādot, ka “Toyota” izbrauca priekšā “Audi”, kurā viņš sēdējis. Arī policisti, kā viņš norāda, neesot pārliecinājušies, vai pie stūres bijis viņš vai kāds cits.

Vīrietis, cenšoties novelt vainu uz “Toyota” šoferi, tā arī nespēja parādīt, no kurienes “Toyota” izbrauca priekšā “Audi”, jo ceļa posmā nav nevienas izbrauktuves vai krustojuma.

Pēc īsas sarunas policisti paaicināja vīrieti veikt atkārtotu alkohola pārbaudi, un alkometrs uzrādīja vairāk nekā 1,6 promiles. Aizturētais tika aizvests uz iecirkni.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm