“Gāju mājās, tad uztriecās virsū!” Pēc notriekšanas ar elektrisko skrejriteni sieviete Rīgā gūst nopietnas traumas

Uz elektriskajiem skrejriteņiem jeb skūteriem, kas lielā daudzumā parādījušies Rīgas ielās, rīdziniece Daina jau sen skatījusies skeptiski. Visvairāk sievieti satraucis fakts, ka ar braucamrīku iespējams attīstīt pamatīgu ātrumu – pat 30 un vairāk kilometrus stundā, kas nozīmē, ka šādai ierīcei nebūtu vietas uz gājēju ietvēm.

2019. gada 24. augustā 20:53

Daina ar bažām gaidīja, kad internetā būs jālasa pirmās ziņas par cilvēkiem, kas notriekti ar skrejriteņiem, taču nevarēja pat iedomāties, ka nelaime notiks ar viņu pašu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Avārijas brīdis noticis zem kādas videonovērošanas kameras un ticis iemūžināts. Pēc trieciena Daina nokritusi, bet braucamrīka vadītāja pārlidojusi pāri skūterim un arīdzan piezemējusies uz asfalta.

Daina uz brīdi zaudējusi samaņu un atjēgusies tikai ātras palīdzības mediķu brigādes automašīnā, ārsti sievieti jau veduši uz slimnīcu.

Diemžēl 19 gadus vecā sieviete, kas izraisījusi šo negadījumu, sevi par vainīgu neuzskata un pat neplāno Dainai kompensēt zaudējumus vai vienkārši atvainoties par izdarīto. Uz šo brīdi Dainai ir slimības lapa un kādu laiku viņai būs jāstaigā ar kakla fiksatoru. Sieviete piebilst, ka periodiski ir sajūta, ka kaut kas līdz galam tomēr nav kārtībā.

Daina uzskata, ka elektriskie braucamrīki ir drauds satiksmes drošībai nepietiekamu juridisko noregulējumu dēļ. Par skrejriteņu turpmāko kontroli un iespējamiem ātruma ierobežojumiem Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvji tikai runā, bet līdz reālam likumprojektam un rīcībai vel tālu. Iespējams, kādas izmaiņas būs nākamajā vasarā, bet tas būs krietni par vēlu.

Diemžēl, ja no vaininieces nebūs, ko piedzīt, tad Daina tā arī paliks ar garu degumu, vismaz līdz brīdim, kad meitene sāks oficiāli strādāt, dabūs mantojumu vai mēģinās iegādāties kādu īpašumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Policisti sakarā ar šo incidentu šobrīd plašākus komentārus nesniedz. Negadījums ir piefiksēts, taču pagaidām nav skaidrs, kā tālāk tas tiks noformēts un – vai vispār tiesiski ir iespējams vērsties pret šādu braucamrīku stūrētājiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm