tv3.lv

Glābšanas operācija Vecāķos: negadījuma vaininieks un apkārtējie palīdz no automašīnas apakšas izvilkt notriektu pensionāri

Trešdien neticamu glābšanas operāciju Rīgā, Vecāķos, paveica kāds vīrietis, kurš pats arī izraisīja nopietno negadījumu. Proti, šoferis, stūrējot atpakaļgaitā, notrieca pensionāri, kas palika iesprostota zem automašīnas. Ar domkratu palīdzību, nesagaidot glābējus, cietusī tika atbrīvota. Tomēr sekas incidentam ir smagas.

2020. gada 5. augustā 20:50

Kāda 90 gadus veca kundze rāmā mierā pa Cirsmas ielu devās uz pludmali, sievietes ceļi negaidot krustojās ar šo ”Volkswagen” ģimenes auto. Tā vadītājs, atpakaļgaitā braucot ārā no savas teritorijas, pensionāri nepamanīja un notrieca. Tā sagadījās, ka cietusī nokļuva šofera aklajā zonā un diemžēl nepaspēja palēkt malā, lai izvairītos no sadursmes. Viņa paslīdēja zem spēkrata un atsitās pret asfaltu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es tik tikko sāku braukt ārā, man mašīna stāvēja slīpi pie vārtiem. Riteņi bija izgriezti, es pat nepaspēju tos iztaisnot, viņa jau krita. Sanāk, ka es tieši tur, kur ir aizmugurējais tilts, arī apstājos. Uzreiz apturēju mašīnu. Es sadzirdēju kliedzienu, nekavējoties pacēlu rokas bremzi, noslāpēju mašīnu, izskrēju ārā un sāku saukt palīgā. Paskatījos zem mašīnas, nezināju ko darīt. Paldies Dievam, ka es nebraucu uz priekšu vai atpakaļ,” stāsta automašīnas vadītājs.

Cietusī kundze bija pie samaņas. Vadītājs no pensionāres neatkāpās ne soli, un, kamēr uz notikuma vietu steidzās mediķi, uzturēja sarunu, turklāt darīja visu, lai pēc iespējās ātrāk sievieti izvilktu no automašīnas apakšas. Labi, ka uz vietas bija kaimiņi, kuri nepalika vienaldzīgi un sniedza palīdzīgu roku.

“Es sāku ar domkratiem celt uz augšu automašīnu. Pazīstamais savu domkratu atnesa. Es savu no mašīnas paņēmu. Te vēl viens garāmgājējs šo visu ieraudzīja, mans kaimiņš. Mēs visi kopā sākām celt uz augšu mašīnu. Ja es būtu pabraucis uz priekšu, tas būtu muļķīgi… Uzmanīgi izvilkām viņu ārā,” stāsta automašīnas vadītājs.

Mediķi, nonākot Cirsmas ielā, nekavējoties cietušajai sniedza pirmo palīdzību. Sieviete noguldīta uz nestuvēm un iecelta operatīvajā transportlīdzeklī. Apskatot ievainoto, ārstu brigāde secināja, ka viņai ir nopietna galvas trauma, tostarp arī dažādi ķermeņa daļu lūzumi. Kundzes veselības stāvoklis novērtēts kā smags, bet stabils. Par incidentu likumsargi uzsākuši izmeklēšanu.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm