tv3.lv

Iztriecas cauri žogam un apgāžas uz sliedēm: Rīgas centrā notikusi smaga avārija

18. jūlijā 21:27

Naktī Rīgas centrā divu gados jaunu vīriešu izbrauciens ar nomas auto pa tukšajām ielām noslēdzās teju traģiski. Iereibušais vadītājs netika galā ar spēkrata vadību un vienā no līkumiem, Satekles ielā, taranēja dzelzceļa nožogojumu. Rezultātā mašīna uzlidoja gaisā, apmeta vairākus kūleņus un iesprūda sliežu ceļos. Lai atbrīvotu pārgalvi no dzelzs lamatām, nācās saukt ugunsdzēsējus, bet vilcienu kustība bija steidzami jāslēdz.

Kas notika “Volkswagen T-Roc” braucēja galvā īsi pirms spraigās avārijas, var tikai minēt, taču, pēc visa spriežot, gados jaunais šoferis nolēma paspēlēt “krievu ruleti” ar likteni un garā Valmieras iela viņam kalpoja par skrejceļu, jo pārgalvis spēja attīstīt tik lielu ātrumu, lai ar apvidnieku “neierakstītos” līkumā, uzbrauktu uzkalnam, iztriektos cauri metāla nožogojumam un aizlidotu vēl dažus desmitus metrus uz priekšu, braucienu finišējot tikai pēc ietriekšanās dzelzceļa sliedēs.

Vadītājs pamatīgi riskēja ne tikai ar savu, bet ari ar līdzbraucēja dzīvību, nemaz nerunājot par citiem satiksmes dalībniekiem.

Galvenais satraukums līdzcilvēkiem, kuri darbojās pie “Volkswagen” vraka vēl pirms glābēju ierašanās, bija saistīts ar vilcienu, kas jebkurā mirklī varēja parādīties tuvumā un no sava ceļa noslaucīt iestrēgušo auto. Avārijas aculiecinieks, kurš devās palīdzēt cietušajiem atklāj, ka šoferis bija zaudējis samaņu, taču viņa līdzbraucējs stāstījis, ka auto traucies ar ātrumu 140 km/h. Abi vīrieši esot bijuši reibumā.

Informācija par ārkārtas situāciju uz sliedēm ātri vien sasniedza dzelzceļa darbiniekus, taču tobrīd dzelzceļa satiksme nebija noslogota, ziņo dienestā.

“Vilcienu satiksme nebija notikusi, līdz ar to neviens ritošais sastāvs nav ticis iesaistīts. Nekādi būtiski bojājumi infrastruktūrai negadījuma dēļ nav nodarīti. Šo automašīnu pamanīja ritošā sastāva darbinieki, kuri arī izsauca glābšanas dienestu un kopā ar glābšanas dienestu veica mašīnas noņemšanu no sliedēm un seku likvidēšanu. Vilcienu satiksme, protams, šajā periodā aptuveni uz stundu tika apturēta,” stāsta “Latvijas dzelzceļa” pārstāve Agnese Līcīte.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) ziņo, ka ārsti slimnīcā nogādāja vienu cietušo, no liecinieku teiktā var saprast, ka tieši “Volkswagen” vadītāju. Neprātīgo braucēju no visai skumja iznākuma pasargāja vairākas nejaušas sagadīšanās, viņš palika dzīvs, taču guva nopietnas, smagas traumas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policijā guvām apstiprinājumu, ka puisis pie stūres sēdies iereibis. “Ceļu satiksmes negadījumā cieta iespējamais automašīnas vadītājs, kurš ar gūtajām traumām tika nogādāts medicīnas iestādē. Personai tika konstatēts arī alkohola riebums. Par notikušo Valsts policija uzsākusi resorisko pārbaudi un skaidro visus negadījuma apstākļus,” norāda Valsts policijas pārstāve Līna Bagdone.

Īslaicīgas nomas kompānijas pārstāvji šodien apstiprināja, ka negadījumā iesaistītais “Volkswagen T-Roc” pieder “CityBee” uzņēmumam. Automašīnā avārijas brīdī bija rezervēta ar 2001. gadā dzimuša vīrieša lietotāja profilu. Pats profils ir izveidots no 2019. gada, un klients pirms tam veicis vairākus braucienus bez negadījumiem. Šobrīd pieeja pakalpojumiem šim cilvēkam ir slēgta.

Uzņēmums “CityBee” sniedzis savu komentāru par notikušo: “Informāciju par avāriju saņēmām mūsu sistēmā, kur plkst. 02.53 paradījās brīdinājums. Sistēmā reģistrēts nopietns ātruma pārkāpums – aptuveni 60 sekundes vēlāk notika avārija. Pēc brīdinājuma saņemšanas mūsu darbinieks devās uz notikuma vietu, kur jau strādāja glābšanas dienesti. (..) Jebkurš lietotājs, kuram konstatēta dalīšanās ar kontu ar citiem, transportlīdzekļa vadīšana reibumā vai bez auto vadīšanas tiesībām, par šādu rīcību saņem bargu naudas sodu līdz 2000 eiro, kā arī tam tiks bloķēts konts un būs jāatlīdzina visi materiāli zaudējumi, kas nodarīti mums un trešajām personām. Summa var sasniegt vairākus desmitus tūkstošus eiro.”

Uzņēmums cieši sadarbojas ar likumsargiem. Zaudējumu apmērs vēl nav nosakāms, taču firmas pārstāvji ziņo, ka avārijā cietušais auto vairs nepiedalīsies ceļu satiksmē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm