“Kārtējā pārgalvība…” Dažu mēnešu laikā reģistrēti pirmie negadījumi ar elektroskūteriem

Rīgas pašvaldības policija meklē vīrieti, kurš pa Barona ielu visai nedrošā veidā “stūma” divu bērnu ratiņus. Vīrietis pa ceļa malu pārvietojās uz elektrodēļa un pamatīgi riskēja gan ar savu, gan apkārtējo drošību – uzskata likumsargi un labprāt ar jauno tēvu aprunātos.

Video ar to, kā vīrietis brauc pa Krišjāņa Barona ielu ar elektrisko vienriteni, stumjot bērnu ratiņus, ievietots sociālajos tīklos. Noskatoties ierakstu, interneta lietotāji sāka aktīvi kritizēt jaunā tēva rīcību, saucot viņu par bezatbildīgu un pārgalvīgu. Radikālākie komentētāji uzskatīja, ka vīrietim jāatņem aizbildniecības tiesības.

Taču vērīgākie skatītāji uzņemtajā video ieraudzīja kaut ko aizdomīgu, kas izskatījās pēc labi iestudētas rīcības. Kāds komentētājs pauda aizdomas, ka ratiņos atrodas lelles.

Inscenējums vai ne, par to nav strīda, bet šāda rīcība ir neatbilstoša paša braucēja un apkārtējo drošībai, saka eksperti.

“Kārtējā pārgalvība… Skaidrs ir tas, ka ar šo sporta inventāru, kuram braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt 25 kilometrus stundā, jāņem vērā tas, ka strauja nobremzēšana nav,” saka “Drošas braukšanas skolas” direktors Jānis Vanks.

Viņš piebilst, ka ļoti svarīgi, lai visiem šiem braucējiem, kas grib pārvietoties pa ceļa braucamo daļu vai ceļa malu, likums noteiktu iegūt vismaz velosipēda vai mopēda vadītāja apliecību, lai rastos sapratne par to, kas tad īsti ir satiksme. Vislabāk, ja cilvēks kādreiz jau būtu sēdējis pie auto stūres.

Ja vēl jūlija sākumā, kad raidījumā “Degpunktā” tika aktualizēta elektrisko braucamrīku tēmu, valstī nebija reģistrēti smagi negadījumi ar šo aparātu stūrētāju iesaisti, tad šobrīd situācija ir mainījusies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viens no skaļākajiem incidentiem notika šā gada augustā Rīgā, Dzirnavu ielā. Tur kāda nomas elektroskūtera vadītāja notrieca sievieti, kas tobrīd gāja pa trotuāru. Toreiz situācija beidzās patiešām nopietni, jo cietusī nonāca slimnīcā un ilgi ārstējās. Pret braucamrīka vadītāju policisti sākumā uzsāka administratīvo lietvedību, taču vēlāk likumsargi saskatīja iespēju pārkvalificēt lietu un ierosināt kriminālprocesu.

Taču kādam 24 gadus vecam puisim brauciens ar elektroskrejriteni beidzās traģiski. Viņš nolēma, nenokāpjot no braucamrīka, tikt pāri dzelzceļam starp Turības un Tīraines stacijām. Jaunais vīrietis neaprēķināja savas spējas, un par kļūdu viņš samaksāja ar dzīvību.

Vēl šomēnes zem kravas mikroautobusa riteņiem pakļuva arī kāds skrejriteņa stūrētājs Saldū. 39 gadus vecais vīrietis mira notikuma vietā.

Latvijā nekādas būtiskas izmaiņas attiecībā un elektrobraucamrīkiem likumdošanā vēl nav ne tuvu. Jāņa Vanka skatījumā, problēma gan ir ne tikai likuma neesamībā, bet arī cilvēku galvās. Daudziem vienkārši trūkst pašsaglabāšanās instinkta, un šādiem indivīdiem normatīvi nav šķērslis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm