tv3.lv

Pēc pakaļdzīšanās aptur ar jauniešiem pilnu automašīnu Babītes novadā

Babītes novadā pēc pakaļdzīšanās apturēta pilna automašīna ar jauniešiem, kuru vadīja nepilngadīgais, bet spēkratam bija zagtas numurzīmes, liecina Valsts policijas (VP) publiskotā informācija.

2021. gada 2. februārī 17:41

VP Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki aizvadītajā piektdienā, patrulējot ar netrafarēto automašīnu, Babītes novadā, ap plkst. 00.10 pamanīja kādu automašīnu, kurā esošās personas, iespējams, pārkāpj ārkārtējā situācijā noteiktos ierobežojumus pulcējoties. Fiksējot šo gadījumu, likumsargi nolēma automašīnu pārbaudīt, taču tās vadītājs sāka bēgt un, kā vēlāk izrādījās, bija pārkāpis virkni citu noteikumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Speciālo uzdevumu nodaļas inspektori, veicot ikdienas satiksmes uzraudzību, Babītes novadā, Piņķos automašīnu “Nissan” fiksēja naktī uz 29. janvāri. Tā pārvietojās pa Jūrmalas ielu un tajā atradās vairāki jaunieši. Lai pārbaudītu konkrēto automašīnu, likumsargi ar ieslēgtām bākugunīm un skaņas signālu piebrauca tai klāt, taču automašīnas vadītājs palielināja braukšanas ātrumu un sāka bēgt. Reaģējot uz šo pārkāpēju, policisti izteica prasību apturēt transportlīdzekli, taču tā vadītājs ignorēja policijas darbinieku likumīgās prasības un turpināja bēgt.

Vadītājs turpināja kustību Piņķos pa Jūrmalas ielu līdz Rīgas ielai, kur veica labā pagrieziena manevru pie luksofora aizliedzošā signāla. Piebraucot tuvāk automašīnai, likumsargi izteica atkārtotu prasību apturēt transportlīdzekli, bet arī tā tika ignorēta un vadītājs turpināja bēgt, turpinot kustību pa Liepājas šoseju. Turpinot bēgt, vadītājs nogriezās no šosejas uz vietējās nozīmes ceļa, kur automašīna saslīdēja un nobrauca no ceļa braucamās daļas. Tad arī likumsargi autovadītāju aizturēja.

Kā tika noskaidrots, pie automašīnas “Nissan” stūres bija sēdies kāds 17 gadus vecs jaunietis. Jaunietis bija pārkāpis virkni noteikumu, par ko viņam nāksies atbildēt likuma priekšā. Spēkrata vadītājam nebija ne tikai transportlīdzekļa vadīšanas tiesību, spēkratam bija noņemtas orģinālās numurzīmes un tas bija aprīkots ar numurzīmēm, kuras atrodas meklēšanā kā zagtas. Tāpat transportlīdzeklis nebija reģistrēts likumā noteiktā kārtībā, tam nebija veikta valsts tehniskā apskate, kā arī nebija Obligātāa civiltiesiskāa apdrošināšanaa.

Bez iepriekš minētajiem pārkāpumiem jaunietim tika uzsākti administratīvie procesi gan par nepakļaušanos tādas personas atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu), gan arī par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu, piemēram, braukšanu pie luksofora aizliedzošā signāla. Kopumā viņam tika uzsākti astoņi administratīvie procesi.

VP atgādina, ka patlaban ārkārtējās situācijas laikā Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai valstī ir noteikti pulcēšanās ierobežojumi. Ņemot vērā, ka automašīnā vēl bez šofera atradās četri jaunieši, visiem pieciem jauniešiem par pulcēšanos ārkārtējās situācijas laikā tiks lemts par soda piemērošanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc notikušā jaunietis, kurš vadīja automašīnu, tika nogādāts medicīnās iestādē ekspertīzes veikšanai, jo bija aizdomas par viņa atrašanos narkotisko vielu iespaidā.

VP atgādina, ka pandēmijas laikā ir īpaši būtiski rūpēties par savu un apkārtējo drošību, un tāpat aicina vecākus rūpīgi sekot līdzi savām atvasēm un to veiktajām darbībām brīvajā laikā, kā arī regulāri pārrunāt ar tām dažādus drošības jautājumus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm