Maskavas forštatē sadursmē ar auto cieš jauns riteņbraucējs; pie vainas varētu būt stabiņi

2021. gada 16. augustā 23:00

Notikums Maskavas forštatē, kurā 16. augustā cietis jauns riteņbraucējs, kārtējo reizi raisa diskusijas, vai galvaspilsētā ienākušie stabiņi ir labs uzlabojums satiksmes drošībai vai tomēr ne, vēsta “Degpunktā”.

Lazdonas un Katoļu ielas krustojums ir viens no tiem, kurš šā gada laikā izdaiļots ar stabiņiem jeb tā dēvētajiem “staķīšiem”. Šeit to ir gandrīz 20, un tie uzstādīti satiksmes drošības uzlabošanas nolūkā. Par spīti tam, 16. augustā ap plkst. 13.00 negadījumā krustojumā cietis kāds mazāk aizsargāts satiksmes dalībnieks – Andrejs. Viņš braucis pa galveno ceļu, līdz puiša ceļš krustojās ar autovadītāju, kurš Andreju notrieca, jo, kā pats autovadītājs teica, Andreju neredzējis stabiņu dēļ. Par laimi, smagas traumas riteņbraucējs neguva, taču spēkrats ir cietis pamatīgi – karbona rāmis “sarauts gabalos”, jo velosipēds sitienu uzņēma uz sevis.

Genādijs, kurš ar auto notriecis Andreju, nenoliedz, ka izbraucis uz galvenā ceļa un viņam bija jādod ceļš, bet, viņaprāt, negadījums varēja arī nenotikt.

Genādijs, autobraucējs

“Es braucu no tās puses, ieraudzīju zīmi, ka priekšā galvenais ceļš. Paskatījos pa labi, joslā nevienas mašīnas nebija. Piebraucu tuvāk – stabiņi! Skatos cauri tiem stabiņiem, mašīnas neredz. Nu, stabiņi melni, velosipēds melns. Es vienkārši viņu neieraudzīju. Orientējos uz mašīnām, bet tie stabi… Nebūtu to stabu, zvēru, nebūtu tā braucis. Es to nevarētu izdarīt. Es braucu uzmanīgi, paskatījos to ielu, “līnijas tīras”, bet, skatoties pa diagonāli, tie stabi aizsedz velosipēdistu. Mašīna ir liela, to būtu pamanījis. Velosipēdistu neieraudzīju. Es nevainoju stabiņus, bet, ja to nebūtu… Cēloņsakarība šeit ir. Es nenoliedzu, ka esmu vainīgs, bija jābūt vēl uzmanīgākam. Labi vēl, ka neuzņēmu ātrumu, bija mazs ātrums. Ja būtu lielāks, varēja būt vēl sliktāk.”

Arī notikuma vietā sastaptie kārtības sargi nenoliedz, ka “stabiņus” kā skaidrojumu negadījumam dzird ne pirmo reizi. Diemžēl tas nekādi neattaisno vai neglābj šoferi – pēc noteikumiem viņam bija jādod ceļš, un to viņš nav izdarījis. Jebkurā gadījumā paveicies ar to, ka mazāk aizsargātais satiksmes dalībnieks, kura vārdā it kā stabiņi uzstādīti, vismaz nav cietis smagi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm