tv3.lv

Meklē aculieciniekus bīstamam incidentam, kurā gandrīz uzbrauca virsū bērnam

Ilvija trešdien ar piecgadīgo dēlu bija devusies uz Centra sporta kvartālu. Pēc izklaidēm bērnu laukumā, abi devās uz automašīnu, kas bija noparkota Krišjāņa Barona ielā. Lai tiktu līdz spēkratam, sieviete ar dēlu šķērsoja regulējamu gājeju pāreju iepretim Rīgas Centra Humanitārajai vidusskolai.

Ilvija, kura meklē aculieciniekus nepatīkamam incidentam uz ceļa, stāsta, ka, iedegoties gājējiem zaļajai gaismai, viņa un vēl trīs līdz pieci cilvēki sāka iet pāri ielai. Viņas bērns gāja apmēram pusmetru pa priekšu Ilvijai, kad pēkšņi no labās puses brauca mašīna, kura negrasījās bremzēt. Ilvija pasauca savu bērnu, kurš apstājās, un aiz kapuces pavilka viņu pusmetru atpakaļ. Tajā pašā vietā, kur bērns iepriekš bija stāvējis, mašīna aiztraucās garām.

Šoka stāvoklī sieviete ātri uzjautāja pārējiem cilvēkiem, kas šķērsoja pāreju, vai viņi notikušo redzēja. Kad saņēma apstiprinošu atbildi, dēlu iesēdināja savā automašīnā un skrēja pakaļ “Audi” markas spēkratam, kas teju notrieca viņas atvasi. “Audi” tālu nebija ticis, tas bija apstājies pie luksofora nākamajā krustojumā.

Ilvija stāsta, ka, panākusi mašīnu, pasažieru pusē tai atrāva durvis. Blakussēdētāja vietā sēdēja vīrietis, bet šofera vietā atradās sieviete, kura diezgan nievājošā attieksmē krievu valodā atbildēja – nekas jau nenotika. Ilvija brīdināja, ka sauks policiju. Taču šofere policiju nebija ar mieru gaidīt un brauca prom.

Ilvija kopā ar dēlu pēc dažām minūtēm satikās ar izsaukto likumsargu ekipāžu, kura ieteica tūdaļ doties uz Matīsas ielas iecirkni un par piedzīvoto rakstīt iesniegumu. Ilvija tā arī izdarīja. “Audi” valsts numura zīmi sieviete bija iegaumējusi un notikušo publicēja arī sociālajos tīklos. Komentētāji atrada, ka spēkrats dažas stundas pēc starpgadījuma ielikts pārdošanā kādā portālā.

Daudziem cilvēkiem, kas sazinājās ar Ilviju, radās jautājums, vai par šādām situācijām, kurās līdz traģēdijai bijis viens solis, ir vērts ziņot policijai, jo teorētiski pāri darījums nav noticis. Likumsargi uzsver, ka par incidentiem, kuri nav uzskatāmi par ceļu satiksmes negadījumu, iesaistītajiem ir iespēja ziņot un aicina to darīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līna Kaļķe
Valsts policijas pārstāve

“Jāuzsver, ka katrs gadījums ir vērtējams individuāli un attiecīgi policija katrā gadījumā izvērtēs iesaistīto pušu atbildību, kā arī iespēju iegūt notikušajai situācijai pierādījumus, piemēram, videokameru ierakstus vai notikušā aculieciniekus.”

Šajā gadījumā japiemin, ka “Audi” brauca pie luksofora sarkanās gaismas, tātad ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums jebkurā gadījumā ir noticis. Lai likumsargi izvērtētu šo nepatīkamo incidentu, aicinām tos cilvēkus, kuri kopā ar Ilviju un viņas dēlu trešdien, 18. maijā, pēcpusdienā šķērsoja gājēju pāreju un redzēja notikušo, vai brauca garām ar saviem spēkratiem un pamanīja incidentu, iespējams, pat iemūžināja, sazināties ar Valsts policiju, zvanot pa tālruni 110.

Ilvija teica, ja šofere būtu atvainojusies, viņa to uztvertu, ka sieviete apzinās situāciju, aizdomājas, ka nākamreiz jābrauc prātīgāk un uzmanīgāk. Ar atvainošanos būtu jāsāk, uzskata Ilvija.

Konktētajā Krišjāņa Barona ielas posmā audovadītājiem jāatceras, ka atļautais braukšanas ātrums ir 30 kilometri stundā, pa sliedēm pārvietojas tramvajs un vieta ir atvēlēta arī riteņbraucējiem, kā arī ikdienā šeit sastopami ļoti daudz bērnu un jauniešu – tātad, jābūt īpaši uzmanīgiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm